Sensacja wisiała w potwierzu. Faworyt I ligi pokonał SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 8 kolejce I ligi przegrali z R8 Basket Kraków 62:76. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta.

Koszykarze z Siedlec z pewnością nie byli faworytem tego meczu. Podopieczni Michała Spychały w ostatniej kolejce pechowo przegrali derby Mazowsza ze Zniczem Pruszków (71:72). R8 Basket Kraków natomiast to jeden z głównych faworytów do awansu do ekstraklasy.

Niedzielny mecz siedlczanie rozpoczęli znakomicie. SKK zanotował serię 8:0, a następnie kontrolował przebieg pierwszej kwarty. Nie do zatrzymania byli dwaj podkoszowi: Rafał Król oraz Rafał Rajewicz. Motorem napędowym był z kolei doświadczony Paweł Lewandowski, który bez zarzutu wywiązał się z roli rozgrywającego.

W zespole z Krakowa tradycyjnie nie do zatrzymania był Amerykanin z polskim paszportem – Michael Hicks. Po drugiej stronie parkietu rządził natomiast Rajewicz, który był niemal bezbłędny. Dopiero w końcówce drugiej kwarty obudzili się gospodarze, którzy za sprawą Jakuba Załuckiego częściowo odrobili straty.

Wspomniany Załucki trzymał R8 w grze. Gdyby nie on, przewaga gości z Siedlec byłaby zdecydowanie wyższa. Miejscowi wykorzystali swoje „pięć minut” i przed ostatnią odsłoną sprawa zwycięstwa była nadal otwarta (54:56).

Kluczowa dla losów meczu okazała się czwarta kwarta. Drużyna z Krakowa poszła za ciosem i bez problemu pokonała SKK. Mocnym punktem gospodarzy były szczególnie rzuty z dystansu. Nie do zatrzymania był przede wszystkim Michael Hicks.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Sokołem Łańcut.

05.11.17, 16:00 – Kraków
I liga: R8 Basket Kraków – SKK Siedlce 76:62 (15:22, 18:15, 21:19, 22:6)

R8: 4. Michael Hicks 34, 6. Jakub Załucki 18, 27. Patryk Pełka 8, 8. Marcin Malczyk 5, 5. Marcin Nowakowski 5, 15. Michał Hlebowicki 3, 20. Aleksander Załucki 3,0. Piotr Renkiel, 25. Karol Sasnal, 31. Kacper Stalicki

SKK: 33. Rafał Rajewicz 18, 5. Karol Obarek 16, 8. Rafał Król 14, 16. Paweł Lewandowski 5, 6. Marcin Nędzi 4, 11. Rafał Sobiło 3, 24. Bartosz Wróbel 2, 15. Kamil Czosnowski 0, 10. Dawid Kołodziński 0, 22. Rafał Stefanik