wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Trwa fatum SKK Siedlce. Porażka z Sokołem Łańcut (fotogaleria)

SKK nadal bez przełamania. W 9 kolejce I ligi podopieczni Michała Spychały przegrali po dogrywce z Sokołem Łańcut 78:91.

Siedlczanie w ostatniej kolejce rywalizowali z faworytem I ligi – R8 Basket Kraków (62:76). Przez trzy kwarty lepszym zespołem byli podopieczni Michała Spychały, jednak w czwartej odsłonie kapitalnie zagrał Amerykanin Michael Hicks. W środę SKK podejmował Sokoła Łańcut. Rywal niewygodny, który zawsze walczy o najwyższe cele w rozrywkach. Przed 9 kolejką zajmował drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa należała do Sokoła. Co prawda siedlczanie wygrali pierwszą kwartę (24:21), jednak w drugiej odsłonie całkowicie zatracili skuteczność. Pudłowali nawet z dogodnych sytuacji, co skrzętnie wykorzystali goście z Łańcuta. Motorem napędowym przyjezdnych był Marek Zywert, który od początku rozgrywek znajduje się w świetnej formie.

Po stronie SKK punktowali przede wszystkim Rafał Król oraz Rafał Sobiło. Wielką zmorą siedlczan były straty, których w pierwszej połowie popełnili aż 17. Sokół Łańcut natomiast miał ich tylko 2.

Siedlczanie nie poddali się bez walki. Podopieczni Michała Spychały poprawili ofensywę, regularnie punktując z dystansu. Mimo małego kryzysu oraz kontuzji Rafała Króla, gospodarze odrobili straty do Sokoła. Przed ostatnią kwartą wszystko jeszcze było możliwe.

Czwarta kwarta nie przyniosła jeszcze rozstrzygnięcia. Walka toczyła się punkt za punkt, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Koszykarze SKK mogli wygrać ten mecz w regulaminowym czasie gry, jednak decydującego rzutu nie trafił Paweł Lewandowski. W dogrywce goście z Łańcuta całkowicie zdominowali już grę, wygrywając aż 16:3.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają na wyjeździe w sobotę 10 listopada o 20:00  ze Śląskiem Wrocław.

08.11.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Sokół Łańcut 78:91 (24:21, 5:16, 26:20, 20:18, 3:16)

SKK: 8. Rafał Król 21 (11 zb.), 19. Rafał Sobiło 21, 33. Rafał Rajewicz 12 (12 zb.), 16. Paweł Lewandowski 9, 15. Kamil Czosnowski 8, 24. Bartosz Wróbel 4, 35. Aaron Weres 3, 6. Marcin Nędzi, 5. Karol Obarek

Sokół: 17. Marek Zywert 25 (5×3), 6. Rafał Kulikowski 18, 7. Kamil Zywert 17, 9. Bartłomiej Karolak 11, 15. Maciej Klima 11, 20. Maciej Parszewski 3, 13. Adrian Warszawski 3, 36. Artur Włodarczyk 3, 0. Adrian Inglot