ARMS
=Centrum

Narciarskie wydarzenie w Warszawie z udziałem siedlczan

   
Autor:
Dodano: 2017/11/09 0:02    views 1354

W dniach 4-5 listopada przed stadionem PGE Narodowy w Warszawie odbyło się nietypowe wydarzenie. 550 m3 śniegu, ponad 1000 narciarzy biegowych, blisko 800 kompletów wypożyczonego sprzętu – to wszystko w ramach I edycji projektu „Biegówkowy PGE Narodowy”.

„Biegówkowy PGE Narodowy” – pod taką nazwą krył się nowy projekt przygotowany w ramach II edycji SNOWEXPO. Organizatorzy zapewnili uczestnikom nie lada atrakcję – sztucznie naśnieżoną trasę do narciarstwa biegowego! Przez dwa dni wydarzenia zorganizowanego przed stadionem PGE Narodowy w Warszawie, na specjalnie przygotowanej trasie pojawiło się ponad 1000 biegaczy narciarskich.

– Do wytworzenia śniegu wykorzystaliśmy nowoczesne urządzenie, przystosowanego do produkcji śniegu w dodatnich temperaturach. Przygotowanie 100 metrowego odcinka trasy biegowej zajęło nam 4 dni, zużyliśmy do tego ponad 300 metrów sześciennych wody – podsumował Rafał Topolski, Prezes Supersnow.

Specjalnie przygotowana wypożyczalnia sprzętu wydała blisko 800 kompletów sprzętu biegowego.

Podczas dwóch dni uczestnicy mieli okazję obserwować na żywo reprezentantów Polski, a wśród nich Macieja Staręgę i Pawła Klisza (obaj UKS Rawa Siedlce). Oprócz pamiątkowych zdjęć oraz rozmowy z kadrowiczami, wielu uczestników zasięgnęło od profesjonalistów praktyczne porady i instruktaż na śniegu.

W sobotę o godzinie 16:00 zostały przeprowadzone zawody „Biegówkowy PGE Narodowy – SPRINT RACE”. Na przygotowanej przez firmę Snowfarm około 100 metrowej trasie ścigało się w sobotnie popołudnie prawie 60 osób. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym, w którym wolniejszy zawodnik odpadał. I tak już do wielkiego finału.

Do trzeciej rundy (biegu) przystępowała już tylko dziesiątka zawodników na czele z kadrowiczami Staręgą, Burym, Antolcem i Kliszem. Finał A i finał B to wewnętrzna rozgrywka zawodników kadry A. W finale zmierzyli się Maciej Staręga z Pawłem Kliszem. Ostatecznie zwycięzcą pierwszych zawodów na nartach biegowych w Warszawie został Paweł Klisz. Wśród mężczyzn rywalizowali także: Daniel Iwanowski (Rawa) i Radosław Popławski (wcześniej Rawa Siedlce, obecnie TSC Siedlce).

W sprintach pań wystartowało 13 zawodniczek. Najlepsza okazała się Weronika Kaleta, zaś drugie i trzecie miejsce na podium zajęły reprezentantki Rawy Siedlce, kolejno: Anna Borkowska i Patrycja Szwed. Z innych zawodniczek z Siedlec brały udział także Małgorzata Tarkowska i Anna Bielecka.

WYNIKI MEŻCZYŹNI

WYNIKI KOBIETY

Impreza, w której po raz pierwszy mieszkańcy stolicy mieli okazję oglądać na żywo najlepszych polskich sprinterów, jest idealną promocją biegów narciarskich w Polsce. Było wszystko to co powinno być, czyli trasa, zawodnicy i licznie zgromadzona publiczność. Potencjał eventu jest przeogromny, a organizatorzy obiecują na rok przyszły zniwelowanie niedociągnięć i jeszcze lepszą zabawę.

A oto jak ocenił projekt Biegówkowy PGE Narodowy reprezentant Polski, Maciej Staręga:

– Myślę, że był to świetny pomysł i super inicjatywa. Dla nas to możliwość zaprezentowania się przed zbliżającym się sezonem i promocji. Dla kibiców i amatorów narciarstwa i zwykłych ludzi chwila na spotkanie z nami. Możliwość poślizgania się na nartach i zobaczenie różnych nowości odnośnie turystyki zimowej. Byłem pod wrażeniem jak wiele osób przewinęło się na tym 100 metrowym kawałku śniegu żeby tylko spróbować i poczuć narty. Widać, że ludzie mają potrzebę ruchu i lubią biegówki. Atmosfera na Biegówkowym PGE Narodowym była niesamowita. Jestem napełniony pozytywnymi emocjami i myślę, że trzeba kontynuować takie akcje w przyszłości.

 

źródło i foto: skipol

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 26 Maj 12:00
  Gala Sportu
 • sobota, 26 Maj 13:00
  Zawody w Trickingu oraz Sportowym Karate
 • niedziela, 27 Maj 12:00
  III liga: Tygrys Huta Mińska – Pogoń Siedlce
 • niedziela, 27 Maj 12:45
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice
 • niedziela, 27 Maj 13:00
  IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • niedziela, 27 Maj 18:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot
 • sobota, 2 Cze 10:00
  Grand Prix Siedlec w szachach 2018 – turniej 6
 • sobota, 2 Cze 12:30
  III liga: Pogoń Siedlce – WAP Warszawa
 • sobota, 2 Cze 14:00
  Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • niedziela, 3 Cze 08:00
  Sztafeta 105-lecia


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny