Komplet w Wyszkowie. Pogoń wiceliderem po jesieni

Pogoniści w ramach 15 kolejki IV ligi mazowieckiej pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Bug Wyszków 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Dominik Barciak (dwa trafienia) i Piotr Goś.

Trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji m.in. powracającego do zdrowia po kontuzji Krystiana Stępniowskiego oraz Cezarego Demianiuka. Drużynę wspomogli również młodzieżowcy z pierwszej drużyny.

Mecz rozgrywany był na nie najlepszym boisku z powodu obfitych opadów. Grząska murawa nie pozwalała na rozgrywanie piłki po ziemi, dlatego oba zespoły skupiły się na długich podaniach do przodu. Lepiej z tym radzili sobie biało-niebiescy, którzy w 32 minucie objęli prowadzenie. Piłkę na 25 metrze otrzymał Dominik Barciak i uderzając bez przyjęcia wpakował futbolówkę do siatki. Sześć minut później indywidualną akcją na skrzydle popisał się Piotr Goś, zszedł z piłką do środka i zdobył gola na 2:0. Trzeciego gola w drugiej części gry zdobył ponownie Barciak wykorzystując dogranie wzdłuż bramki Cezarego Demianiuka.

PLANY POGONI II

Meczem z Bugiem siedlczanie zakończyli rundę jesienną. Pogoniści trenować będą jednak do końca listopada. Prawdopodobnie przed zimową przerwą rozegrają jeszcze jeden sparing.

11.11.17, 13:00 – Wyszków

IV liga: Bug Wyszków – Pogoń II Siedlce 0:3 (0:2)

Bramki: Dominik Barciak 32, 78, Piotr Goś 38

Bug: 12. Nikodem Laskowski – 8. Piotr Połodziuk (57, 15. Dawid Karp), 10. Daiji Kimura, 4. Mateusz Maciak, 11. Piotr Paprocki, 16. Maciej Bala, 7. Mateusz Gołębiowski (80, 14. Marcel Wysocki), 9. Łukasz Kowalczyk, 20. Łukasz Łada (75, 6. Nico Wouters), 13. Robert Nogaj, 17. Patryk Śleszyński

Pogoń II: 13. Krystian Stępniowski – 98. Sebastian Szcześniak, 21. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (46, 8. Krystian Zbieć), 15. Paweł Łydkowski – 14. Dawid Kieplin, 5. Sebastian Krawczyk (80, 17. Dominik Krupa), 99. Dominik Barciak, 16. Paweł Marchel, 93. Piotr Goś (70, 23. Patryk Skrzypek) – 4. Cezary Demianiuk (80, 24. Piotr Osial)

Żółte kartki: Maciej Bala 47, Mateusz Gołębiowski 73 – Dawid Kieplin 70

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)