Przełamanie KPS Siedlce. Cenne zwycięstwo z Aqua Zdrój (fotogaleria)

W meczu 8 kolejki I ligi KPS Siedlce wygrał we własnej hali z Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1.

Przed ósmą kolejką oba zespoły znajdowały się w dolnej części tabeli I ligi. KPS Siedlce po porażce z TSV Sanok (1:3), spadł na 8 lokatę w rozgrywkach. Drużyna z Wałbrzycha z kolei plasuje się na 10 miejscu. Różnica pomiędzy drużynami wynosiła pięć punktów.

Inauguracyjna partia nie ułożyła się po myśli siedlczan. Do połowy seta KPS był minimalnie stroną dominującą, jednak kłopoty zaczęły się od stanu 15:15. Wtedy do głosu doszli goście z Wałbrzycha, którzy najpierw zablokowali Jakuba Urbanowicza, a następnie Michała Kądziołe. Gospodarze podjęli próbę zniwelowania strat, jednak ich dużym mankamentem były proste błędy, choćby dotknięcia siatki w bloku.

Siedlczanie w kolejnej odsłonie zdecydowanie poprawili zagrywkę, która przyniosła wymierne efekty. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali drugą partię, jednak nie przyszło im to łatwo. W szeregach Aqua Zdrój świetnie prezentował się Sebastian Zieliński, który wyprowadził swój zespół na minimalne prowadzenie. W końcówce górą byli jednak gospodarze.

KPS poszedł za ciosem, jednak pojedynek toczył się falami. Od stanu 7:3, do 7:7, następnie 11:8 i 13:13. Nerwy szybciej panowali siedlczanie, którzy ostatecznie wygrali partię 25:21. Świetnie spisał się szczególnie Krzysztof Gibek, który ostatnio zmagał się kontuzją. Zwycięstwo w trzecim secie podziałało bardzo mobilizująco na gospodarzy, którzy złapali wiatr w żagle. Mimo problemów  w środkowej fazie czwartej partii, podopieczni Chwastyniaka zdobyli cenne trzy punkty.

PLANY KPS

W następnej serii gier KPS w piątek 17 listopada o godzinie 15:00 na wyjeździe zmierzy się z AZS AGH Kraków.

11.11.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:21)

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 12. Karol Szczygielski, 13. Michał Kądzioła, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 8. Krzysztof Gibek, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Bartosz Zrajkowski