Turniejowy weekend siedleckich tenisistów

Tenisiści stołowi z siedleckich klubów w dniach 10-12 listopada wzięli udział w kilku imprezach sportowych.

W II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym mężczyzn w kategorii senior wystąpił Damian Kreft z MKS Pogoń Siedlce. W I rundzie tenisista otrzymał wolny los. W kolejnym etapie Kreft pokonał Michała Langiewicza 3:0. W ćwierćfinale zawodnik Pogoni po zaciętym boju wygrał z Kamilem Smolińskim 3:2. Półfinał należał do Marcina Kusińskiego, który ograł Damiana Krefta 3:1. W meczu o 3 miejsce lepszy od zawodnika Pogoni okazał się Jan Olek.

II WTK Seniorów 2017/2018

Białystok był gospodarzem 3 Grand Prix Polski Weteranów. W zawodach udział wzięło 3 zawodników z Siedlec. W kategorii 50-59 lat kobiet startowała Anna Osińska. Tenisistka grająca w grupie B pokonała wszystkie rywalki i awansowała do dalszej części turnieju z pierwszego miejsca. W półfinale Osińska wygrała z Katarzyną Bielak 3:2. Niestety, w finale lepsza o tenisistki z naszego miasta lepsza okazała się Regina Kasprzak.

Kobiety 50-59 lat

W kategorii mężczyzn 50-59 lat startował Zbigniew Prokurat. Siedlczanin w grupie odniósł wszystkie zwycięstwa i zajął pierwsze miejsce. W pierwszej rundzie turnieju głównego zawodnik bez problemów ograł Janusza Tomczaka, jednak już w ćwierćfinale lepszy od Prokurata okazał się Adam Kleczkowski. W meczu o miejsca 7-8 gracz z Siedlce przegrał z Romanem Piechnikiem 0:3.

Mężczyźni 50-59 lat

Ostatnim tenisistą, który wystartował w Grand Prix Polski Weteranów był Jerzy Głuchowski (kategoria 65-69 lat). Zawodnik awansował do turnieju głównego z drugiej pozycji w grupie D. W ćwierćfinale Głuchowski wyeliminował z turnieju Henryka Prusińskiego (wygrana 3:0). W kolejnym etapie tenisista pomimo, że przegrywał z Januszem Żukowskim 0:2, odwrócił losy meczu i zwyciężył 3:2. W finale siedlczanin wygrał z Marianem Strzałką i tym samym zdobył złoty medal.

Mężczyźni 65-69 lat

W 2 Grand Prix Polski Młodzików wzięło udział 3 zawodników Pogoni Siedlce. Julia Andrunik oraz Filip Rudnicki odpadli w eliminacjach, natomiast Kinga Teodorczuk awansowała do finału głównego, jednak tam nie spisała się najlepiej i ostatecznie zajęła miejsca 25-32.