Kraków zdobyty. Cenne zwycięstwo KPS

Siatkarze KPS Siedlce w 9 kolejce I ligi wygrali na wyjeździe z AGH Kraków 3:1.

W Krakowie spotkały się zespoły o zbliżonym potencjale. Zarówno KPS Siedlce jak i AGH potrafili pokonać wyżej notowanych rywali, jak i przegrać z teoretycznie słabszymi drużynami. Przed 9 kolejką w lepszej pozycji byli jednak gospodarze, którzy zajmowali 4 miejsce w I lidze.

Piątkowy mecz drużyna z Siedlec rozpoczęła znakomicie. KPS szybko wywalczył sobie 6-7 punktową przewagę, którą utrzymał do końca seta. Mocną stroną przyjezdnych była szczególnie zagrywka. Po dwóch asach serwisowych Jakuba Urbanowicza, siedlczanie prowadzili nawet 21:12. W końcówce seta nieco lepiej spisywali się gospodarze, którzy wyprowadzili skuteczne kontry.

W kolejnej partii AGH zdecydowanie wyżej zawiesił poprzeczkę. KPS nie był już tak skuteczny w zagrywce, w której popełnił sporo błędów. Przy stanie 24:20 siedlczanie podjęli jeszcze walkę o zwycięstwo. Miejscowi wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową, a decydujący punkt zdobył dobrze znany Arkadiusz Żakieta.

Podrażniony KPS znów zagrał świetnie. Do stanu 17:15 zawodnicy AGH mieli jeszcze nadzieję na korzystny wynik. Złudzeń pozbawił ich przyjmujący Krzysztof Gibek, który tradycyjnie świetnie spisał się na zagrywce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka poszli za ciosem, jednak zwycięstwo nie przyszło im lekko, łatwo i przyjemnie. Siedlczanie stracili przewagę, i losy meczu rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi. Nieskuteczny atak gości zakończył to spotkania (29:27).

PLANY KPS

W następnej kolejce rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka będzie Krispol Września. Początek meczu w sobotę o godz. 17.

17.11.17, 17:00 – Kraków

I liga: AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3 (19:25, 25:23, 18:25, 27:29)
KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski,  16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 13. Michał Kądzioła, 15. Kamil Szaniawski