Oczekiwania były większe. Roger Garbaczewski bez medalu w Budapeszcie

Roger Garbaczewski był jedynym reprezentantem naszego miasta w Mistrzostwach Świata w kickboxingu, które odbyły się na Węgrzech.

Od 3 do 12 listopada w stolicy Węgier – Budapeszcie rozgrywane były Mistrzostwa Świata w kickboxingu wszystkich formuł. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników. Formuły w których odbyła się rywalizacja to: K-1, kick-light, full contact, low kick i light contact.

W formule kick light w wadze 74 kg walczył Roger Garbaczewski (TKKF Siedlce/Boxer Team Siedlce). Siedlczanin wiązał ze swoim występem duże nadzieje. Rzeczywistość okazała się brutalna. Roger musiał zakończyć udział w mistrzostwach już po pierwszej walce. Hiszpan Jose Ricardo Huerta Cantero był tym, który zamknął reprezentantowi Polski drogę do dalszych zmagań, być może nawet tych medalowych. Zwycięzcą tej kategorii został Słowak Marek Karlik.

Biorąc pod uwagę występ całej kadry Polski, trzeba przyznać, że należymy do najlepszych na świecie. Polacy zdobyli 10 medali w K-1 Rules (2 złote, 2 srebrne, 6 brązowych), 7 w kick light (4-1-2), 6 w full contact (2-0-4), 4 w low kick (2-0-2) i 4 w light contact (2-1-1). Wklasyfikacji medalowej Polska zajęła znakomitą czwartą pozycję (w gronie 50 państw).