środa, 24 kwietnia 2024r.

Koniec złej serii SKK Siedlce (fotogaleria)

Derby dla Znicza. Szósta porażka SKK

Jest upragnione przełamanie. W 11 kolejce I ligi podopieczni Michała Spychały wygrali z Astorią Bydgoszcz 85:79.

Siedlecki Klub Koszykówki czekał na upragnione zwycięstwo w I lidze. Podopieczni Michała Spychały wielokrotnie byli bliscy przełamania, jednak brakowało im szczęścia w końcówkach meczów. W ostatniej kolejce ekipa z Mazowsza nie sprostała na wyjeździe Śląskowi Wrocław, w którym wystąpił były gracz SKK – Marcin Pławucki. Teraz rywalem siedlczan była Astoria Bydgoszcz (5 zwycięstw, 4 porażki).

Siedlczanie byli niezwykle zmotywowani. Od początku meczu ruszyli do ataku i wypracowali minimalną zaliczkę. Dobrze prezentował się Bartosz Wróbel, a udane wejście z ławki miał Karol Obarek. Nie wszystko w pierwszej połowie układało się jednak idealnie. Na początku drugiej odsłony goście włączyli piąty bieg i zanotowali serię 9:1. Przerwa na żądanie uspokoiła jednak sytuacje.

Przestój SKK powrócił w trzeciej kwarcie, w której Astoria przejęła na chwilę kontrolę nad spotkaniem. W kolejnych minutach podopieczni Spychały zagrali jednak znakomicie. Rafał Król razem z Bartoszem Wróblem zapewnili gospodarzom „drugie życie”. Obaj zdobyli łącznie 45 punktów dla SKK. Pierwszy z nich zanotował również double-double.

Rozpędzona drużyna z Siedlec poszła za ciosem. SKK przegrał zbiórki, jednak był lepszy od rywali w asystach. Kluczowe dla gospodarzy okazały się jednak rzuty z dystansu.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają na wyjeździe w sobotę 25 listopada o 17:30  z Polfarmeksem Kutno.

18.11.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Astoria Bydgoszcz 85:79 (20:16, 21:22, 25:20, 19:21)

SKK: 8. Rafał Król 26, 24. Bartosz Wróbel 19, 5. Karol Obarek 13, 6. Marcin Nędzi 7, 16. Paweł Lewandowski 6, 33. Rafał Rajewicz 5, 19. Rafał Sobiło 4, 15. Kamil Czosnowski 2, 22. Rafał Stefanik 2, 7. Mateusz Migała 1

Enea Astoria: 10. Mateusz Bierwagen 21, 14. Mikołaj Grod 16, 15. Mateusz Fatz 15, 55. Łukasz Frąckiewicz 10, 0. Patryk Gospodarek 9, 3. Bogdan Kornijec 2, 11. Bartosz Pochocki 2, 4. Dorian Szyttenholm 2, 21. Paweł Śpica 2, 92. Adrian Barszczyk