KPS Siedlce pokonał lidera I ligi! (multimedia)

Świetny mecz KPS. Podopieczni Witolda Chwastyniaka w sobotni wieczór pokonali Krispol Września 3:2.

W poprzedniej kolejce siedlczanie odnieśli cenne zwycięstwo w Krakowie (3:1). KPS awansował na piąte miejsce w tabeli, a strata do lidera wynosiła cztery punkty. W sobotę rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był właśnie najlepszy obecnie zespół w rozgrywkach – Krispol Września.

Siedlczanie rozpoczęli znakomicie. Świetne zagrywki oraz skuteczny blok pozwoliły osiągnąć 4-punktowe prowadzenie (13:9, 15:11). Gospodarze grali jednak nierówno, dlatego lider I ligi był w stanie odrobić straty do KPS. Końcówka należała do siedlczan, którzy w grze na przewagi zachowali więcej zimnej krwi (27:25).

Kolejną partię miejscowi przegrali, mimo iż początek był dla nich wymarzony. Kluczowy okazał się fragment w połowie seta, w którym Krispol zdobył kilka punktów z rzędu. Na zagrywce brylował Mateusz Jasiński, który w przeszłości reprezentował barwy KPS. Po drugiej stronie siatki występował również doskonale znany w Siedlcach Wojciech Kaźmierczak.

Drużyna z Wrześni doprowadziła do remisu, jednak w kolejnej partii siedlczanie podnieśli się z kolan. Nieoceniona okazała się kapitalna postawa Jakuba Urbanowicza, który grał jak w transie. Świetnie zagrywki i udane ataki przyjmującego pozwoliły miejscowym wypracować wyraźną zaliczkę.

KPS poszedł za ciosem. Krzysztof Gibek pokazał swoje największe walory i szybko wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 4:0. Siedlczanie mieli ten pojedynek pod kontrolą, jednak na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Siatkarze Krispolu złapali wiatr w żagle i doprowadzili do wyrównania w setach. W tie-breaku podopieczni Witolda Chwastyniaka nie pozostawili już złudzeń rywalom.

PLANY KPS

W piątek 1 grudnia o godzinie 19:00 na wyjeździe KPS Siedlce zmierzy się z Norwidem Częstochowa.

25.11.17, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Krispol Września 3:2 (27:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:7)

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Rafał Pawlak, 13. Michał Kądzioła, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Jakub Urbanowicz