Pech w Opolu. Pogoń blisko zwycięstwa (wideo)

W meczu 19 kolejki Nice 1 Ligi MKP Pogoń Siedlce zremisował na wyjeździe z Odrą Opole 1:1.

W składzie Pogoni na mecz z Odrą zaszła jedna zmiana w składzie, która była wymuszona pauzą za żółte kartki Macieja Wichtowskiego. Jego miejsce na środku defensywy zajął Arkadiusz Czarnecki.

Obie ekipy spotkanie rozpoczęły spokojnie. W 9 minucie sygnał do ataku w zespole Odry dał Marcin Wodecki, który oddał strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, jednak w bramce Pogoni pewnie interweniował Rafał Misztal. Chwilę później Rafał Niziołek wyłożył futbolówkę Szymonowi Skrzypczakowi, a ten będąc w dobrej sytuacji czekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez defensorów Pogoni. 20 minuta: Szymon Skrzypczak uderzył z około 8 metrów wysoko nad bramką. Cztery minuty później to siedlczanie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski, który po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska skierował futbolówkę głową do bramki. W 33 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Garyga i golkiper gospodarzy z problemami sparował piłkę na bok. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy ponownie dał o sobie znak Szymon Skrzypczak, który uderzył bardzo mocno, jednak trafił wprost w bramkarza z Siedlec.

Pogoń już od początku drugiej odsłony próbowała podwyższyć prowadzenie i miała ku temu bardzo dobrą okazję. Paweł Garyga zacentrował w pole karne, a tam zamykający akcję Grzegorz Tomasiewicz uderzył obok bramki. W 58 minucie minucie Rafał Brusiło nabił Damiana Świerblewskiego, a ten niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki i było 1:1. 78 minuta: siedlczanie oddali dwa bardzo groźne strzały, ale gospodarzy przed utratą gola uchronił Mateusz Kuchta. Wynik meczu do końca regulaminowego czasu gry się nie zmienił i obie ekipy podzieliły się punktami.

W ekipie Pogoni zagrał Paweł Garyga, który w przeszłości był zawodnikiem Odry.

PLANY POGONI

Mecz w Opolu był ostatnim spotkaniem ligowym siedlczan w 2017 roku. Teraz podopiecznych Bartosza Tarachulskiego czeka okres roztrenowania i przerwa zimowa.

25.11.17, 13:00 – Opole

Nice 1 Liga: Odra Opole – Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

Bramki: Damian Świerblewski 58 (s) – Adrian Paluchowski 24

Odra: 96. Mateusz Kuchta – 7. Robert Trznadel, 4. Aleksander Kowalski, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 8. Rafał Brusiło (79, 11. Mateusz Marzec), 17. Jakub Habusta, 5. Rafał Niziołek, 86. Gabriel Nowak (79, 23. Mateusz Peroński), 88. Marcin Wodecki (79, 99. Marek Gancarczyk) – 20. Szymon Skrzypczak

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski (70, 27. Jakub Szrek), 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (76, 4. Jarosław Ratajczak) – 7. Paweł Garyga (66, 11. Michał Bajdur), 23. Piotr Mroziński, 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Jakub Habusta 72 – Mateusz Żytko, Michał Bajdur 74, Jakub Szrek 81

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)