Porażka z akademiczkami. Zabrakło armat (multimedia)

PGE MKK Siedlce przegrał 68:80 z AZS UMCS Lublin.

Siedlczanki przystępowały do meczu z piętnem pięciu kolejnych porażek na barkach. Z kolei AZS UMCS czeka na zwycięstwo od 14 października. Lublinianki czekały trzy tygodnie na powrót na ligowe parkiety, ponieważ ich mecz ze Ślęzą został przełożony na grudzień.

MIŁY AKCENT

Tuż przed meczem koszykarki i trener PGE MKK zostali uhonorowani pamiątkowymi koszulkami. Oksana Mollov, Magdalena Parysek-Bochniak i Katarzyna Trzeciak rozegrały już po 50 spotkań dla siedleckiego klubu, natomiast Teodor Mollov prowadził 150 meczów PGE MKK.

PGE MKK dobrze zaczął mecz, jednak akademiczki opanowały sytuację na parkiecie. Przewaga lublinianek po pierwszej kwarcie była nieznaczna (20:16), ale szybko zaczęła być odczuwalna. Na parkiecie dzieliły i rządziły Feyonda Fitzgerald oraz Uju Ugoka. Amerykańska rozgrywająca była nie do zatrzymania dla siedleckiej defensywy, zaś nigeryjska środkowa królowała pod dwoma koszami. AZS UMCS osiągnął bezpieczne prowadzenie (32:20), ale je roztrwonił. PGE MKK zaliczył znakomity finisz pierwszej połowy i zadbał o emocje po przerwie. Po 20 minutach było 41:37 dla akademiczek.

Druga połowa zapowiadała wyrównaną walkę do końcowych minut, jednak to były pozory. Dwie trójki z rzędu Kateryny Dorogobuzowej pod koniec trzeciej kwarty były decydujące. AZS UMCS zbudował przewagę, której pilnował do końca. PGE MKK popełniał zbyt wiele niewymuszonych błędów, a do tego w ofensywie brakowało armat. Siedlczanki przegrały 68:80.

Katarzyna Trzeciak w przeszłości występowała w AZS UMCS, natomiast Marta Witkowska w 2015 roku reprezentowała siedlecki klub.