wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Strzelczynie Dragona rywalizowały w stolicy Podlasia. Chwedczuk walczyła o samochód!

Siedem zawodniczek SKSS Dragon Siedlce uczestniczyło w zawodach Polish Open Kaliber 2017 Białystok.

Zawodniczki SKSS Dragon w zawodach Polish Open Kaliber 2017 w Białymstoku startowały w konkurencjach pistoletu pneumatycznego i karabinu pneumatycznego. W Polish Open 2017 wzięło udział ponad 450 zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Szkocji, Rosji i Francji, w tym pięciu medalistów olimpijskich.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów juniorek pierwszego dnia zawodów, 8 miejsce zajęła Kinga Kowalik, 13 była Julia Chwedczuk, 39 Zuzanna Korzeniowska (młodziczka wśród juniorek), 55 – Natalia Korneć. W strzelaniu z karabinu pneumatycznego 40 strzałów kobiet, 39 lokatę zajęła Weronika Rosłon, Gabriela Michalska uplasowała się na 87 pozycji, a Izabela Rzążewska na 103.

W kolejnym dniu zawodów w rywalizacji juniorek w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 40 strzałów, Kinga Kowalik zajęła 7 miejsce w eliminacjach i w finale, Julia Chwedczuk była 20, Natalia Korneć 48, natomiast 53 Zuzanna Korzeniowska. Drugi start w karabinie pneumatycznym 40 strzałów juniorek, 66 była Gabriela Michalska, zaś 96 Izabela Rzążewska. W konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów kobiet Weronika Rosłon zakończyła zmagania na 17 pozycji.

Największym wydarzeniem sobotniego wieczoru był superfinał i walka o główną nagrodę jaką był samochód osobowy marki Peugeot. Zakwalifikowali się do niego zwycięzcy z poszczególnych konkurencji strzeleckich oraz 2 osoby będących tzw. lucky loserami. Jedną z wylosowanych szczęśliwców była Julia Chwedczuk! Siedlczanka przebrnęła przez fascynujące eliminacje (startowało łącznie 12 osób) pokonując utytułowanych mistrzów i awansując do ścisłego finału. W nim rywalizując z Aleksandrą Szutko z UKS Kaliber Białystok uzyskała słabszy wynik i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Wprawdzie nie zgarnęła głównej nagrody, ale zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Gratulujemy!