Gładka porażka KPS w Częstochowie

To nie był dzień KPS. W pierwszym meczu 11 kolejki siedlczanie przegrali na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 0:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przystąpili do tego meczu z serią trzech zwycięstw z rzędu. Ostatnią ofiarą KPS Siedlce był lider Krispol Września, w którym występuje dwóch były siatkarzy zespołu z Siedlec: Mateusz Jasiński oraz Wojciech Kaźmierczak. W piątek rywalem KPS był Norwid Częstochowa, który przed 11 kolejką miał punkt mniej.

Piątkowy mecz drużyna z Siedlec rozpoczęła bardzo dobrze. Mocne zagrywki KPS spowodowały, iż gospodarze mieli problemy z wyprowadzeniem akcji (4:9). Im dalej w las, tym podopieczni Witolda Chwastyniaka zaczęli jednak popełniać coraz więcej błędów. Pomimo doprowadzenia do remisu (21:21), siedlczanie nie zdołali jednak pójść za ciosem. Atak po bloku Damiana Wdowiaka przypieczętował zwycięstwo Norwida.

Mimo udanego początku partii, siedlczanie znów zawiedli. Mocną stroną gospodarzy był szczególnie blok, który nękał przyjezdnych. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Radosława Panasa, którzy kilkanaście minut później poszli za ciosem. Trener Chwastyniak dokonywał wielu roszad w składzie, które nie przyniosły korzyści. Od początku kolejnej partii prym wiedli siatkarze z Częstochowy, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę (5:2, 14:9, 18:12). Piątkowy mecz zakończył zły atak Adama Sobolewskiego.

PLANY KPS

W następnej kolejce rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu w środę o godz. 18.

01.12.17, 19:00 – Częstochowa

I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)
KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski,  16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Rafał Pawlak, 11. Jakub Gontarewicz, 13. Michał Kądzioła, 15. Kamil Szaniawski