Koniec zwycięskiej passy Ósemki. Nike górą w derbach

W meczu 9 kolejki II ligi Ósemka Siedlce przegrała na wyjeździe z Nike Węgrów 1:3.

Derbowe starcie rozpoczęło się po myśli siedlczanek, które w pierwszej partii wygrały 25:22. Od drugiego seta zdecydowanie lepiej zaczęły grać jednak gospodynie, co przyniosło oczekiwane efekty. W drugiej odsłonie po zaciętej walce Nike zwyciężyła na przewagi 26:24. W trzecim secie zawodniczki z Węgrowa triumfowały zdecydowanie 25:18, a w czwartej partii przypieczętowały zwycięstwo, pokonując Ósemkę 25:23.

Porażka w Węgrowie zakończyła passę trzech zwycięstw Ósemki. Spotkaniem z Nike zakończyła się również pierwsza runda w rozgrywkach II ligi, po której podopieczne Jarosława Plewińskiego plasują się na szóstej lokacie.

W następnej serii gier Ósemkę czeka kolejna wyjazdowe starcie. Siedlczanki w niedzielę 10 grudnia o godzinie 18:00 na wyjeździe zmierzą się z Legionovią II Legionowo.

02.12.17, 18:00 –  Węgrów

II liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce 3:1 (22:25, 26:24, 25:18, 25:23)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska,  11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun, 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)