Trzecie zwycięstwo z rzędu SKK Siedlce (fotogaleria)

Trwa dobra passa SKK Siedlce. W 13 kolejce I ligi podopieczni Michała Spychały wygrali z Nysą Kłodzko 71:58.

Siedlczanie przystąpili do tego spotkania opromienieni dwoma zwycięstwami z rzędu. Podopieczni Michała Spychały najpierw pokonali Astorię Bydgoszcz (85:79), a następnie na wyjeździe faworyzowany Polfarmex Kutno (67:65). SKK odbił się od dna i zajmuje już 14. miejsce w rozgrywkach.

Koszykarze z Siedlec znakomicie wywiązali się z roli faworyta. Dzięki świetnej defensywie, już po kilku minutach uzyskali prowadzenie 11:2. Co prawda potem nastąpił mały przestój w grze (17:18), jednak seria 14:0 ponownie pozwoliła SKK kontrolować sobotni pojedynek.

Gospodarze bardzo dobrze dzielili się piłką. Brylował niezawodny Paweł Lewandowski, który świetnie kreował pozycje swoim kolegom. Wysoką formę potwierdził podkoszowy Rafał Król, a jeden z lepszych meczów w tym sezonie zagrał kapitan Rafał Sobiło. Już po trzech kwartach podopieczni Spychały uzyskali wyraźne prowadzenie 63:36.

Koszykarze z Kłodzka w czwartej kwarcie znacznie zmniejszyli prowadzenie SKK. Przyjezdni okazali się lepsi w zbiórkach, jednak skuteczność rzutów z gry była zdecydowanie po stronie zespołu z Siedlec.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają na wyjeździe w środę 6 grudnia o 20:00  z KK Warszawa.

02.12.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Nysa Kłodzko 71:58 (17:13, 20:9, 26:14, 8:22)

SKK: 19. Rafał Sobiło 16, 8. Rafał Król 13, 24. Bartosz Wróbel 11, 7. Mateusz Migała 7, 22. Rafał Stefanik 6, 16. Paweł Lewandowski 5, 35. Aaron Weres 5, 15. Kamil Czosnowski 3, 5. Karol Obarek 3, 33. Rafał Rajewicz 2, 10. Dawid Kołodziński, 6. Marcin Nędzi

Nysa: 15. Michał Jodłowski 12, 10. Mateusz Kasiński 11, 8. Marc-Oscar Sanny 10, 13. Rafał Wojciechowski 6, 7. Dominik Rutkowski 5, 5. Tomasz Stępień 5, 4. Michał Lipiński 4, 16. Maciej Muskała 3, 12. Maksym Kulon 2, 11. Maksym Rogalewski