wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Wyrównany bój przez trzy kwarty. Ostatnia odsłona nie po myśli PGE MKK

Siedleckie koszykarki przegrały 68:79 w Gorzowie Wielkopolskim.

W kadrze PGE MKK zabrakło Wiktoriji Szmatowej, którą pożegnano po meczu z AZS UMCS. Siedlczanki liczyły na przełamanie po serii sześciu porażek. AZS AJP również liczył na odwrócenie złej karty po trzech kolejnych przegranych ze ścisłą ligową czołówką. W składzie gorzowskiego teamu znalazł się znana z występów w Siedlcach – Paulina Misiek.

Początek spotkania był wyrównany. Dużą ochotę do gry przejawiała Misiek, ale drużyna Teodora Mollova nie dała się zepchnąć do defensywy. Oksana Mollov wyprowadziła swój team na prowadzenie 11:7, jednak gospodynie błyskawicznie doprowadziły do remisu (11:11). Po kilku chwilach rwanej gry z obu stron PGE MKK wrócił na właściwe tory. Po pierwszej kwarcie siedlczanki wygrywały 20:15. Akademiczki rzuciły się do odrabiania strat. Annamaria Prezelj pocelowała z dystansu, dzięki czemu wyprowadziła gorzowianki na prowadzenie 27:26, jednak Mollov odpowiedziała pięknym za nadobne. W kolejnym fragmencie drugiej kwarty AZS AJP zniwelował 4-punktową stratę i doprowadził do remisu 31:31. Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego, które schodziły na przerwę z 3-punktową przewagą (38:35).

Od pierwszej minuty drugiej połowy walka o zwycięstwo rozkręciła się na nowo. Skuteczna gra Kristiny Alikiny pomogła w doprowadzeniu do remisu 43:43. Walka punkt za punkt trwała do końca trzeciej kwarty. Przed startem finałowej odsłony meczu przewaga AZS AJP była minimalna. PGE MKK przegrywał 55:56 i miał realną szansę na zwycięstwo! Carolyn Swords miała jednak inne plany. Środkowa rodem ze Stanów Zjednoczonych punktowała raz za razem i przybliżyła swój zespół do końcowego sukcesu. W mgnieniu oka przewaga akademiczek urosła z jednego oczka do dwucyfrowego rozmiaru. PGE MKK nie był w stanie dogonić rywalek, w efekcie czego przegrał 68:79.

PLANY PGE MKK

W sobotę 9 grudnia PGE MKK podejmie JAS-FBG Sosnowiec. Będzie to ostatni domowy mecz siedlczanek w 2017 roku.

03.12.17, 18:00 – Gorzów Wielkopolski
BLK: AZS AJP Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 79:68 (15:20, 23:15, 18:20, 23:13)
AZS AJP: 30. Carolyn Swords 32, 21. Paulina Misiek 15, 9. Annamaria Prezelj 11, 7. Julija Rycykawa 11, 3. Miah Spencer 5, 15. Aleksandra Pawlak 3, 20. Magdalena Szajtauer 2, 22. Daria Stelmach
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 20, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 14, 13. Kristina Alikina 12, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 16. Paulina Żukowska 6, 7. Tatiana Heiw 5, 42. Samantha Lapszynski 4