Udany rewanż Lechii. Porażka z liderem

Druga z rzędu porażka KPS Siedlce. W 12 kolejce I ligi podopieczni Witolda Chwastyniaka przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3.

W środę KPS Siedlce rozgrywał pierwszy pojedynek rundy rewanżowej. Przystąpił do niego w kiepskich humorach, gdyż w poprzedniej kolejce gładko przegrał z Norwidem Częstochowa (0:3). Faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy przed 12 kolejką zajmowali fotel lidera I ligi.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsi okazali się siedlczanie. Dobrą siatkówkę KPS pokazał również w inauguracyjnym secie, w którym od stanu 8:8 przejął kontrolę nad spotkaniem. W końcówce partii siatkarze Witolda Chwastyniaka dali się jednak rozpędzić rywalom. Siedlczanie wygrali tę część gry, jednak kolejne sety padły już łupem gospodarzy.

Lechia Tomaszów Mazowiecki jest beniaminkiem, jednak posiada w swoim składzie wielu doświadczonych graczy, którzy nadawali ton grze. Miejscowi zdobywali punkty seriami, a ich mocną stroną była zagrywka. Siedlczanie natomiast nie mogli korzystać z usług Macieja Polańskiego, który na początku meczu skręcił nogę.

W ostatniej partii siedlczanie zostali zdeklasowani przez rywali. Miejscowi szybko uzyskali prowadzenie 10:4, a potem systematycznie powiększali swoją przewagę. Zrezygnowani siatkarze KPS zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych. Ostatecznie podopieczni Chwastyniaka zdołali zdobyć tylko 15 punktów.

PLANY KPS

W następnej kolejce rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka będzie Olimpia Sulęcin. Początek meczu w niedzielę o godz. 17.

06.12.17, 18:00 – Tomaszów Mazowiecki

I liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:15)
KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski,  16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Rafał Pawlak, 11. Jakub Gontarewicz, 13. Michał Kądzioła, 15. Kamil Szaniawski, 20. Michał Podgórzak (libero)