Zwycięstwo w stolicy. Trwa dobra passa SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 14 kolejce I ligi pokonali na wyjeździe KK Warszawa 79:69.

Siedlczanie przystąpili do tego meczu z serią trzech zwycięstw z rzędu. W ostatniej kolejce pewnie pokonali Nysę Kłodzko, prowadząc przed ostatnią kwartą aż 63:36. Koszykarze SKK ewidentnie złapali wiatr w żagle i w stolicy chcieli podtrzymać dobrą passę. W środę ich rywalem był miejscowy KK, który do tej pory zgromadził tylko jednego zwycięstwo.

Początek meczu nie należał do SKK. Szwankowała przede wszystkim skuteczność, lecz w kolejnych minutach zespół z Siedlec był już stroną dominującą. Podopieczni Michała Spychały mieli wielką przewagę pod tablicami, w efekcie czego mogli aż 11-krotnie ponawiać swoje akcje. Dobrze prezentował się Rafał Król, a cenne punkty zdobywali Rafał Sobiło czy Rafał Rajewicz.

Koszykarze z Warszawy byli bardzo wymagającym przeciwnikiem. Prym w szeregach gospodarzy wiedli Michał Wojtyński oraz Paweł Hybiak, którzy zdobyli łącznie 43 punkty. Miejscowi byli gorsi w zbiórkach czy asystach, ale popełnili dużo mniej strat niż SKK.

Przez większą część spotkania na prowadzeniu była drużyna z Siedlec, jednak w czwartej kwarcie beniaminek I ligi wyrównał stan meczu (66:66). Wtedy jednak podopieczni Spychały włączyli piąty bieg i zdobyli 9 punktów z rzędu.W szeregach KK Warszawa zagrał były gracz SKK – Damian Zapert.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością ze Spójnią Stargard. Początek meczu w sobotę o godz 19.

06.12.17, 20:00 – Warszawa

I liga: KK Warszawa – SKK Siedlce 69:79 (22:25, 12:12, 15:19, 20:23)

KK: 13. Michał Wojtyński 25, 7. Paweł Hybiak 18, 24. Damian Zapert 7, 29. Krystian Koźluk 4, 30. Mikołaj Motel 4, 14. Tomasz Rudko 4, 15. Jakub Pietkiewicz 3, 3. Caglar Caliskan 2, 16. Dariusz Sarnacki 2, 5. Tomasz Jaremkiewicz, 2. Marek Iwanowicz

SKK: 8. Rafał Król 23, 33. Rafał Rajewicz 13, 24. Bartosz Wróbel 13, 11. Rafał Sobiło 11, 35. Aaron Weres 7, 15. Kamil Czosnowski 4, 6. Marcin Nędzi 3, 7. Mateusz Migała 2, 5. Karol Obarek 2, 16. Paweł Lewandowski 1, 22. Rafał Stefanik