Blisko sensacji w Siedlcach (fotogaleria)

Koniec dobrej passy SKK Siedlce. W 15 kolejce I ligi podopieczni Michała Spychały przegrali po dogrywce ze Spójnią Stargard 93:96.

Koszykarze z Siedlec w ostatniej kolejce odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. SKK pokonał beniaminka KK Warszawa (79:69), a najwięcej punktów zdobył Rafał Król. W sobotę poprzeczka została zawieszona jednak zdecydowanie wyżej. Rywalem zespołu z Siedlec była Spójnia Stargard, czyli bezapelacyjny lider rozgrywek.

W pierwszej połowie siedlczanie grali koncertowo. Podopieczni Michała Spychały grali na świetnej skuteczności, w efekcie czego do przerwy zdobyli 56 punktów. Agresywna obrona SKK nie pozwoliła liderowi I ligi rozwinąć skrzydeł. Świetnie z dystansu rzucali Bartosz Wróbel, Rafał Sobiło czy Karol Obarek. Pod koszem rządzili natomiast Rafał Rajewicz oraz Rafał Król.

Wypracowana zaliczka dawała SKK duży komfort bezpieczeństwa. Podrażniona Spójnia w drugiej połowie ruszyła jednak do odrabiania strat. Goście z Pomorza Zachodniego poprawili przede wszystkim skuteczność. O ile w trzeciej kwarcie gospodarze trzymali rywali na dystans, to w czwartej odsłonie Spójnia odrobiła straty do SKK.

W dogrywce więcej szczęścia miała drużyna ze Stargardu. Bohaterem gości okazał się Dawid Bręk, który w decydującym momencie spotkania wziął sprawy w swoje ręce. Trafił bardzo ważne „trójki”, które pozwoliły Spójni ostatecznie wygrać mecz.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają na wyjeździe w sobotę 16 grudnia z Notecią Inowrocław.

09.12.17, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Spójnia Stargard 93:96 pd. (26:15, 30:19, 17:22, 12:29, 8:11)

SKK: 19. Rafał Sobiło 21, 33. Rafał Rajewicz 15, 8. Rafał Król 14, 5. Karol Obarek 14, 24. Bartosz Wróbel 14, 15. Kamil Czosnowski 7, 6. Marcin Nędzi 4, 35. Aaron Weres 4, 16. Paweł Lewandowski

Spójnia: 0. Dawid Bręk 18, 24. Marcin Dymała 15, 8. 8. Wojciech Fraś 13, 44. Hubert Pabian 12, 14. Karol Pytyś 11, 10. Alan Czujkowski 9, 3. Sebastian Szymański 8, 5. Konrad Koziorowicz 5, 21. Maciej Raczyński