Porażka pod koszem. Osłabiony PGE MKK znowu przegrał (fotogaleria)

W ostatnim domowym meczu w 2017 roku PGE MKK przegrał 61:71 z JAS-FBG Sosnowiec.

Obie drużyny przed pierwszym wyrzutem piłki w górę miały identyczny dorobek punktowy. Dwa zwycięstwa w 10 meczach nie zadowalały jednak żadnej ze stron. PGE MKK nie zdołał postawić na nogi Oksanę Mollov, która doznała urazu mięśniowego w Gorzowie Wielkopolskim. Ukrainka zasiadła na ławce, ale nie była w 100% gotowa do gry. Do gry wróciła za to Agata Stępień. W kadrze JAS-FBG znalazły się ekssiedlczanki: Marta Dobrowolska i Marta Urbaniak.

W pierwszej kwarcie o grze siedlczanek decydowały Katarzyna Trzeciak i Magdalena Parysek-Bochniak. Obie zawodniczki były nie do zatrzymania dla rywalek. Ważnym momentem pierwszych minut spotkania były szybko uzbierane trzy faule przez Naketię Swanier. Trener Mirosław Orczyk postanowił oszczędzić Amerykankę na dalszą fazę meczu. I była to właściwa decyzja. Po 10 minutach PGE MKK zasłużenie prowadził 23:18. Druga kwarta nie była już tak udana dla drużyny Teodora Mollova. Siedlczanki prowadziły 27:22, ale w ciągu trzech minut przekroczyły limit fauli. Sosnowiczanki osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie, które mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie dobra dyspozycja rzutowa Trzeciak. Do przerwy PGE MKK przegrywał 35:40.

Trzecia kwarta ułożyła się po myśli siedlczanek. Po trójce Stępień gospodynie osiągnęły prowadzenie 48:46. Przy stanie 52:50 za przekroczenie limitu pięciu faulu z parkietu została usunięta Samantha Lapszynski. Jej zastępczyni, Paulina Żukowska, pomogła PGE MKK w wypracowaniu sobie przewagi (55:51) przed decydującą kwartą. W ostatniej kwarcie trener Orczyk posłał do walki optymalną piątkę. Siedlczanki nie były w stanie utrzymać rygoru w defensywie, a do tego marnowały czyste pozycje rzutowe. Sosnowiczanki wygrały 71:61, choć wcale nie musiały schodzić z boiska z tarczą.

PLANY PGE MKK

Za tydzień pierwsza runda dobiegnie końca. PGE MKK ostatni mecz rozegra w Bydgoszczy. Spotkanie z Artego zostanie rozegrane 17 grudnia o 17:00.

09.12.17, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – JAS-FBG Sosnowiec 61:71 (23:18, 12:22, 20:11, 6:20)

PGE MKK: 10. Magdalena Parysek-Bochniak 20, 6. Katarzyna Trzeciak 20, 13. Kristina Alikina 6, 20. Agata Stępień 6, 16. Paulina Żukowska 5, 5. Wiktorija Kondus 2, 42. Samantha Lapszynski 2, 7. Tatiana Heiw
JAS-FBG: 14. Egle Šikšniute 25 (12 zbiórek), 24. Robyn Parks 20, 5. Stephany Skrba 4 (12 zbiórek), 4. Lana Pačkovski 6, 11. Naketia Swanier 6, 33. Marta Urbaniak 3, 19. Agnieszka Fikiel 1, 9. Michaela Stara