Zasłużona porażka w Inowrocławiu

Koszykarze SKK Siedlce w 16 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Notecią Inowrocław 56:69.

Podopieczni Michała Spychały byli w dobrej formie. W ostatnich pięciu meczach odnieśli aż cztery zwycięstwa. Na dodatek porażka z liderem Spójnią Stargard była bardzo pechowa. Przez większą część meczu to siedlczanie dyktowali warunki gry. W sobotę rywalem SKK była Noteć Inowrocław, czyli zespół z dolnych rejonów tabeli.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W obu drużynach szwankowała jednak skuteczność, dlatego na tablicy świetlnej widniał niski wynik. Plusem gospodarzy były wygrane zbiórki, dzięki którym uzyskali minimalne prowadzenie.

Dużo gorzej dla SKK było w drugiej kwarcie, którą siedlczanie przegrali 6:24. Świetnie w szeregach gospodarzy grał Łukasz Paul, który w poprzednim sezonie występował w Siedlcach. Podopieczni Spychały co prawda poprawili zbiórki, ale popełnili w pierwszej połowie aż 15 strat. Zawodziła również skuteczność rzutów z dystansu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze byli na fali i powiększali przewagę nad SKK. W drużynie z Siedlec najlepiej prezentował się Bartosz Wróbel, który zdobył łącznie 21 punktów. Koszykarze SKK w ostatniej odsłonie zagrali dużo lepiej i zmniejszyli prowadzenie gospodarzy.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg. Początek meczu w sobotę o godz 16.

16.12.17, 18:00 – Inowrocław

I liga: Noteć Inowrocław – SKK Siedlce 69:56 (16:12, 24:6, 22:16, 7:22)

Noteć: 6. Łukasz Paul 22, 23. Damian Szczepanik 14, 3. Kamil Michalski 8, 20. Kamil Maciejewski 7, 7. Grzegorz Małecki 7, 25. Aleksander Filipiak 6, 11. Seweryn Sroczyński 5, 13. Mateusz Marciniak, 1. Krystian Rosiński, 18. Marcin Rzosiński

SKK: 24. Bartosz Wróbel 21, 11. Rafał Sobiło 14, 8. Rafał Król 6, 16. Paweł Lewandowski 6, 6. Marcin Nędzi 4, 15. Kamil Czosnowski 2, 22. Rafał Stefanik 2, 5. Karol Obarek 1, 10. Dawid Kołodziński, 7. Mateusz Migała, 33. Rafał Rajewicz, 35. Aaron Weres