Porażka na trudnym terenie. KPS przegrał w Częstochowie

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przegrali 1:3 z AZS Częstochowa.

W pierwszej rundzie KPS przegrał z akademikami na własnym parkiecie. Jednym z najlepszych siatkarzy tamtego spotkania była Bartosz Krzysiek, który pierwsze seniorskie kroki stawiał w Siedlcach. W meczu rewanżowym rosły atakującym również dał się we znaki byłemu pracodawcy. Podobnie jak inny ekssiedlczanin – Mustapha M’Baye.

Siatkarze spod Jasnej Góry lepiej weszli w mecz, ale KPS zdołał odrobić straty. Pomógł w tym Karol Szczygielski, który był dobrze dysponowany w aspekcie zagrywki. O zwycięstwie akademików w pierwszym secie zdecydowało wyrachowanie w grze na przewagi. Druga partia przebiegła po myśli KPS. Drużyna Chwastyniaka zaczęła od prowadzenia 5:1, a w kolejnych akcjach tylko potwierdzała swoją siłę. Remis 1:1 dawał nadzieję na wywiezienie punktu(-ów) z Częstochowy.

Sety numer trzy i cztery były zupełnie nieudane dla gości z Siedlec. AZS pokazywał siłę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a do tego byłego pracodawcę regularnie karcili Krzysiek i M’Baye. KPS przegrał dwa razy do 18 i cały mecz 1:3.