Zwycięstwo na święta (fotogalerie)

W 17 kolejce I ligi podopieczni Michała Spychały pokonali Siarkę Tarnobrzeg 86:77. Dla SKK Siedlce jest to piąte zwycięstwo w tym sezonie.

W ostatnim meczu w 2017 roku rywalem SKK Siedlce był spadkowicz z ekstraklasy – Siarka Tarnobrzeg, która w przerwie letniej całkowicie przebudowała skład. Teraz drużyna opiera się na wielu młodych zawodnikach, którzy nie odgrywali wcześniej pierwszoplanowej roli w I lidze. Siarka w pierwszej rundzie rozgrywek radzi sobie jednak bardzo dobrze. Z dorobkiem dziewięciu zwycięstw oraz sześciu porażek zajmowała wysokie piąte miejsce w lidze.

Bardzo ważna dla losów spotkania okazała się premierowa kwarta, w której siedlczanie zanotowali serię 16:0. Największą bronią SKK były rzuty z dystansu, których w pierwszej połowie trafili aż dziewięć. Brylował w tym elemencie szczególnie Rafał Sobiło, który w początkowych minutach dał sygnał do ataku.

Wypracowana przewaga pozwoliła SKK kontrolować mecz. Goście z Tarnobrzega nie poddali się bez walki i w trzeciej kwarcie zdołali zniwelować prowadzenie gospodarzy do 6 punktów. Siedlczanie szybko jednak powstali z kolan i ponownie wypracowali większą zaliczkę.

Podopieczni Michała Spychały byli słabsi od rywali w zbiórkach. Gospodarze górowali jednak w asystach czy przechwytach. Kluczowa okazała się natomiast dobra skuteczność rzutów z dystansu.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają już w 2018 roku. Rywalem SKK Siedlce będzie Pogoń Prudnik.

23.12.17, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 86:77 (23:16, 26:17, 17:20, 20:24)

SKK: 19. Rafał Sobiło 19, 8. Rafał Król 17, 6. Marcin Nędzi 10, 15. Kamil Czosnowski 9, 33. Rafał Rajewicz 7, 7. Mateusz Migała 6, 35. Aaron Weres 6, 16. Paweł Lewandowski 5, 24. Bartosz Wróbel 4, 5. Karol Obarek 3, 22. Rafał Stefanik

Siarka: 2. Piotr Niedźwiedzki 24 (11 zbiórek), 5. Mateusz Gazarkiewicz 13, 10. Szymon Długosz 12 (11 zbiórek), 41. Patryk Nowicki 8, 11. Filip Czyżnielewski 7, 0. Wiktor Sewioł 7, 4. Jakub Stanios 6, 19. Artur Pabianek, 25. Dawid Rypiński