Noworocznej rugbowej tradycji stało się zadość (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2018/01/02 9:18    views 3205

Siedleccy rugbiści po raz dziewiąty powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, tradycyjnie był to pierwszy mecz rozegrany w Siedlcach w 2018 roku, a o 13:15 Daniel Zychowicz zdobył pierwsze tegoroczne przyłożenie. Organizatorem był Miejski Klub Rugby.

O godzinie 13:00 po raz dziewiąty w historii siedleckiego rugby, a po raz ósmy na boisku treningowym przy ulicy Gospodarczej stawili się pełnoletni zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Pogoni Siedlce. Pojawiła się też grupa kibiców, która tradycyjnie była większa od chętnych do gry, ukrywający się wśród nich zawodnicy nazwani zostali „rezerwą”. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział w noworocznej zabawie podzielili się na dwa zespoły nazwane od koloru koszulek Rekinami (zielone barwy Sale Sharks) i Trutniami (żółto-czarne barwy WFS Siedlce).

Liczono tylko przyłożenia, pierwsze w 2018 roku zdobył Daniel Zychowicz dla „Trutni” o godzinie 13:15. Spotkanie jak zwykle było bardzo wyrównane, ale tym razem remisu nie było co w poprzednich latach zdarzało się często. Zdecydowanie 45:25 wygrała drużyna “Trutni” dzięki przewadze wywalczonej w pierwszej połowie. Po meczu był czas na noworoczne życzenia wsparte toastami rosyjskim gazowanym winem. Szkoda, że kolejny raz zabrakło śniegu. Za rok jubileuszowy X Noworoczny Mecz Rugby.

01.01.18, 13:00 – boisko przy ul. Gospodarczej (Siedlce) Towarzyski
IX Noworoczny Mecz Rugby: Trutnie – Rekiny 45:25 (30:5)
Punkty: Daniel Zychowicz 20, Marek Fedorowicz 10, Jarosław Borkowski II, Ireneusz Gręziak 5, Artur Lewczuk 5 – Adrian Chróściel 10, Kamil Łódzki 5, Tomasz Radzikowski 5, Jacek Wierzbicki 5
Trutnie: Jarosław Borkowski II, Marek Fedorowicz, Ireneusz Gręziak, Artur Lewczuk, Daniel Zychowicz
Rekiny: Adrian Chróściel, Kamil Łódzki, Wojciech Plichta, Tomasz Radzikowski, Jacek Wierzbicki. Rezerwa: Arkadiusz Antoniak, Grzegorz Chomka, Janusz Jaroszewicz, Krzysztof Kisieliński, Paweł Kuligowski, Robert Lipiński, Maciej Panasiuk, Grzegorz Pliszka, Aleks Wierzbicki

Sędzia: Piotr Wedziuk

 

źródło: Jacek Wierzbicki; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny