Rewanż Białej Gwiazdy. PGE MKK przegrał w Krakowie

PGE MKK Siedlce zaczął rundę rewanżową od porażki 66:74 z Wisłą Can-Pack Kraków. Biała Gwiazda zrewanżowała się za porażkę poniesioną w czasie wrześniowej inauguracji.

Obie drużyny przystępowały do meczu wzmocnione względem zakończenia pierwszej rundy. PGE MKK w przerwie świąteczno-noworocznej zakontraktował Latinka Dušanić. Inną dobrą informacją był powrót do pełnej sprawności Oksany Mollov, która ostatni występ na parkietach Basket Ligi Kobiet zaliczyła 3 grudnia ubiegłego roku. Wisła tuż przed wigilią postarała się o angaż Farhiyi Abdi.

Pierwsza połowa miała zaskakujący przebieg. Od pierwszych minut dobrą dyspozycję rzutową – po stronie PGE MKK – prezentowała Kristina Alikina. Później do głosu doszła Magdalena Parysek-Bochniak, dzięki której siedlczanki osiągnęły prowadzenie – 13:8. Na koniec pierwszej kwarty było jeszcze lepiej. Drużyna Teodora Mollova sensacyjnie prowadziła 21:12! W drugiej kwarcie podrażniona Wisła uszczelniła defensywę i podgoniła wynik. Na przerwę to jednak PGE MKK schodził z minimalnym prowadzeniem (33:32).

Po przerwie Biała Gwiazda nie spuściła z tonu. Gospodynie nadal nie odpuszczały w obronie, a przy tym imponowały skutecznością rzutową. Wisła wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę, że w końcówce mogła skorzystać z usług rezerwowych. Plusem drugiej połowy była postawa Oksany Mollov, która double-double przypomniała jak wiele znaczy dla siedleckiej drużyny. Indywidualne popisy Ukrainki nie ustrzegły PGE MKK od porażki 66:74.

Oficjalny debiut w barwach PGE MKK zaliczyła Latinka Dušanić.

PLANY PGE MKK

Siedlczanki w sobotę 13 stycznia o 17:00 po raz pierwszy zaprezentują się własnym kibicom w 2018 roku. Rywalem PGE MKK będą złote medalistki poprzedniego sezonu, czyli koszykarki Ślęzy Wrocław.

06.01.18, 17:00 – Kraków
BLK: Wisła Can-Pack Kraków – PGE MKK Siedlce 66:74 (12:21, 20:12, 28:12, 14:21)
Wisła: 46. Tamara Radočaj 17, 4. Leonor Rodriguez 13, 13. Farhiya Abdi 9, 10. Maurita Reid 9, 14. Sonja Greinacher 8, 32. Cheyenne Parker 7, 7. Magdalena Ziętara 7, 12. Klaudia Niedźwiedzka 4, 27. Katarzyna Suknarowska-Kaczor, 3. Julia Natkaniec
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 22 (10 zbiórek), 13. Kristina Alikina 15, 14. Latinka Dušanić 11, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 8, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 20. Agata Stępień 2, 42. Samantha Lapszynski, 16. Paulina Żukowska