ARMS
=Centrum

Medalowy początek narciarskich mistrzostw Polski w wykonaniu Pawła Klisza

   
Autor:
Dodano: 2018/01/07 3:38    views 1284

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniósł klubowi UKS Rawa Siedlce jeden medal. Jego autorem jest Paweł Klisz.

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców (U-23) w biegach narciarskich, organizowanych na Polanie Jakuszyckiej, rywalizowano w sprintach stylem klasycznym (dystans 1 km). W związku z tym, że były to międzynarodowe zawody, brali w nich udział biegacze zagraniczni, m.in. Litwini, Łotysze, Słowacy i Ukraińcy.

W zmaganiach mężczyzn mieliśmy pięciu reprezentantów Rawy Siedlce. Kwalifikacje udało się przebrnąć czterem. Byli to: Paweł Klisz (11), Daniel Iwanowski (14) i Arkadiusz Posiadała (20) i Mateusz Posiadała (34). Do dalszej rywalizacji nie awansował Piotr Sobiczewski. Pod nieobecność kontuzjowanego Macieja Staręgi, bardzo interesowała nas rywalizacja w finałach, w których duże szanse na wysoką pozycję miał Paweł Klisz. W końcowym rozrachunku Paweł zdobył srebrny medal ulegając jedynie Kamilowi Buremu. Na wysokim piątym miejscu uplasował się Daniel Iwanowski. Trzynasty był Arkadiusz, a dziewiętnasty Mateusz Posiadałowie.

W związku z tym, że wręczane były także medale w kat. U-23, utworzono oddzielną klasyfikację dla zawodników z kategorii młodzieżowej. Pechowe czwarte miejsce zajął w niej Arkadiusz Posiadała.

SPRINT MĘŻCZYZN – KWALIFIKACJE

SPRINT MĘŻCZYZN – WYNIKI KOŃCOWE

WYNIKI MP U-23 MĘŻCZYZN


W biegu kobiet mieliśmy sześć zawodniczek Rawy. Tylko Joanna Bronisz i Kamila Borkowska awansowały do dalszej rywalizacji, gdzie zajęły odpowiednio: 28 i 29 lokatę. Na kwalifikacjach swój udział w sprincie zakończyły: Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk, Oliwia Pawełko i Monika Sołoniewicz.

W klasyfikacji U-23 Joanna Bronisz znalazła się czołowej „dziesiątce” zajmując dziewiątą pozycję. Na 11 pozycji sklasyfikowano Annę Bielecką.

SPRINT KOBIET – KWALIFIKACJE

SPRINT KOBIET – WYNIKI KOŃCOWE

WYNIKI MP U-23 KOBIET

 

źródło: własne / skipol /PZN; foto: bbfan.pl

Co? Gdzie? Kiedy?

 • czwartek, 20 Wrz 18:30
  Sparing: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • piątek, 21 Wrz 16:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Oficjalne ważenie przed galą Armia Fight Night
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Turniej: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 12:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • sobota, 22 Wrz 13:30
  Mazovia Cup: SKK Siedlce – Księżak Łowicz
 • sobota, 22 Wrz 16:00
  I liga: ATS Rumia – Pogoń Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 18:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Widzew Łódź
 • sobota, 22 Wrz 18:30
  Armia Fight Night III
 • niedziela, 23 Wrz 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz


Sponsorzy

Patronat medialny