Ślepsk Suwałki zdobył Siedlce (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał ze Ślepskiem Suwałki 1:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka po 14 kolejkach mieli na koncie 22 punkty. Siedlczanie zajmowali ósme miejsce w lidze, które jako ostatnie premiowane jest grą w fazie play-off. W niedzielę KPS podejmował Ślepsk Suwałki, który zgromadził o cztery punkty więcej. W pierwsze rundzie rozgrywek lepsi okazali się goście z Suwałk (1:3).

W drużynie z Siedlec zabrakło kapitana Bartosza Zrajkowskiego. Pierwszy set był prawdziwą huśtawką nastrojów. Od połowy partii walka toczyła się punkt za punkt, a potem doszło do gry na przewagi. KPS umiejętnie wybronił wiele piłek setowych, jednak ostatecznie to Ślepsk mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Podrażnieni siatkarze Chwastyniaka zagrali zdecydowanie lepiej w drugiej partii. Siedlczanie od początku nadawali ton grze. Dobrze zagrywali i popełniali mało błędów własnych. Dobra passa gospodarzy nie potrwała jednak długo. Ślepsk znów był stroną dominującą, nie dając KPS rozwinąć skrzydeł. W trzeciej i czwartej partii goście kontrolowali przebieg meczu, zasłużenie zdobywając trzy punkty.