Czy w sprincie czy na dystansie, Paweł Klisz w medalowym transie

Drugi medal w mistrzostwach Polski w biegach narciarskich zdobył reprezentant Rawy Siedlce, Paweł Klisz.

Dobre wieści docierają do nas z Jakuszyc, gdzie trwają mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w biegach narciarskich. Po pierwszym dniu rywalizacji, mogliśmy się cieszyć z brązowego krążka Pawła Klisza (UKS Rawa Siedlce) w sprincie. Drugi dzień przyniósł kolejny medal. Podobnie jak dzień wcześniej, na podium stanął Paweł Klisz.

Drugiego dnia na Polanie Jakuszyckiej odbyły się biegi dystansowe na 10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn.

Do walki na dystansie 15 km przystąpiło 25 zawodników. Do pokonania trasy zwycięzca, którym okazał się Dominik Bury (MKS Istebna), potrzebował 43 minuty 14 sekund. Z ponad półminutową stratą finiszował Jan Antolec (AZS AWF Katowice). Najbardziej zacięta walka stoczyła się o 3 pozycję. Paweł Klisz (Rawa Siedlce) i Mateusz Haratyk (MKS Trójwieś Beskidzka) z niemal identycznym czasem wpadli na metę. Elektroniczny pomiar czasu pokazał, że minimalnie lepszy (o 0,3 sekundy!) okazał się narciarz Rawy Siedlce. Na jedenastym miejscu bieg ukończył Daniel Iwanowski, zaś na dwudziestej piątej pozycji do mety dotarł Arkadiusz Posiadała. Ten ostatni zajął tym samym ósmą lokatę w mistrzostwach U-23.

WYNIKI MP 15 km F mężczyzn

WYNIKI MMP U-23 15 km F mężczyzn

We współzawodnictwie pań mieliśmy 6 zawodniczek reprezentujących siedlecki klub. Najwyżej z nich – na 23 miejscu uplasowała się Kamila Borkowska. Oczko niżej była Justyna Stefaniuk (24), dwie pozycje dalej – Oliwia Pawełko (26), a następnie Joanna Bronisz (27). W czwartej „dziesiątce” kończyły rywalizację Anna Bielecka (35) i Monika Sołoniewicz (37).

W klasyfikacji U-23 Joanna Bronisz zajęła 6 lokatę, a Anna Bielecka – 10 miejsce.