Mistrzynie pokazały pazur (fotogaleria)

W pierwszym domowym meczu w 2018 roku siedleckie koszykarki przegrały 60:91 z aktualnymi mistrzyniami Polski – Ślęzą Wrocław.

PGE MKK powrócił na własny parkiet po ponad miesięcznej przerwie. Siedlczanki czekają na przełamanie w ekstraklasie od 7 października 2017 roku. Ślęza w ostatnich tygodniach przegrała w meczu na szczycie z Wisłą Can-Pack Kraków (65:74) oraz pożegnała się z europejskimi pucharami po dwumeczu z KSC Szekszard.

Początek spotkania był zaskakujący. Siedlczanki regularnie karciły rywalki z linii rzutów osobistych, dzięki czemu objęły prowadzenie 11:4. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Przebojowa Sharnee Zoll-Norman pomogła w zniwelowaniu strat Ślęzy do minimum (12:13). Teodor Mollov poprosił o czas, który pomógł w utrzymaniu najniższej z przewag do końca pierwszej kwarty. W drugiej kwarcie wrocławianki błyskawicznie doprowadziły do remisu i zabrały się za budowanie bezpiecznej przewagi punktowej. Mistrzynie Polski uszczelniły defensywę i zdołały sobie wypracować klarowne sytuacje do rzutów za trzy punkty. Do przerwy było 40:28 dla Ślęzy.

Trzecia kwarta nie miała historii. Przewaga Ślęzy była aż nadto widoczna. Wygrana 31:14 nie pozostawia złudzeń, kto dominował na parkiecie. W ostatniej odsłonie spotkania szanse dostały rezerwowe Ślęzy, przez co mecz się wyrównał. W międzyczasie limit fauli przekroczyły Kristina Alikina, Magdalena Parysek-Bochniak (zaliczyła double-double) oraz Kourtney Treffers. Ostatecznie PGE MKK przegrał 60:91.

PLANY PGE MKK

Drużyna Mollova – z uwagi na turniej finałowy Pucharu Polski, a następnie pauzę w rozgrywkach – poczeka trzy tygodnie na kolejne spotkania. W sobotę 3 lutego o 18:00 PGE MKK rozegra arcyważny wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź.

13.01.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
EBLK: PGE MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 60:91 (18:17, 10:23, 14:31, 18:20)
PGE MKK: 6. Katarzyna Trzeciak 16, 9. Oksana Mollov 12, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 12 (11 zbiórek), 13. Kristina Alikina 11, 5. Wiktorija Kondus 5, 16. Paulina Żukowska 3, 14. Latinka Dušanić 1, 20. Agata Stępień, 42. Samantha Lapszynski, 7. Tatiana Heiw
Ślęza: 23. Marissa Kastanek 20, 25. Karina Szybała 14, 21. Kourtney Treffers 14 (10 zbiórek), 12. Agnieszka Kaczmarczyk 10, 14. Tijana Ajduković 9, 5. Sharnee Zoll-Norman 8, 11. Klaudia Sosnowska 7, 4. Zuzanna Sklepowicz 6, 24. Sonia Ursu-Kim 3, 33. Janis Boonstra