Jedna kwarta to za mało. Porażka SKK Siedlce w Kołobrzegu

Koszykarze SKK Siedlce w 19 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 68:81.

Siedlczanie znakomicie rozpoczęli 2018 rok. W poprzedniej kolejce gładko pokonali Pogoń Prudnik (97:67), grając bardzo widowiskowo. Już po dwóch kwartach podopieczni Michała Spychały uzyskali 25-punktową zaliczkę. W niedzielę przeciwnikiem zespołu z Siedlec była Kotwica Kołobrzeg, która w pierwszym meczu obu drużyn wygrała 69:63.

Początek meczu należał do SKK. Siedlczanie grali bardzo skoncentrowani i dobrze realizowali założenia taktyczne. W pierwszej kwarcie nie popełnili żadnej straty, a w ataku grali na solidnym poziomie. Liderem w ofensywie był Rafał Król, a przewaga SKK wynosiła osiem punktów (25:17). Nieco gorzej było w drugiej kwarcie. Gospodarze złapali swój rytm gry i znakomicie rzucali z dystansu (8/16).  To pozwoliło im uzyskać do przerwy minimalne prowadzenie (42:38).

Druga połowa należała do Kotwicy. Miejscowi grali na dobrej skuteczności, a ponadto byli lepsi w zbiórkach i asystach. Wpływ na porażkę SKK miały również problemy kadrowe. W Kołobrzegu zabrakło Rafała Rajewicza, a w trakcie gry kontuzji doznał Karol Obarek. Najskuteczniejszy okazał się Rafał Sobiło, autor 21 punktów.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Basketem Poznań. Początek meczu w sobotę o godz 18.

14.01.18, 17:00 – Kołobrzeg

I liga: Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 81:68 (17:25, 25:13, 20:19, 19:11)

Kotwica: 18. Daniel Grujić 19, 12. Paweł Dzierżak 13, 15. Szymon Rduch 12, 8. Szymon Ryżek 12, 27. Dawid Neumann 10, 16. Łukasz Bodych 9, 11. Paweł Bodych 3, 14. Patryk Przyborowski 2, 13. Paweł Pawłowski 1, 7. Gracjan Dobriański

SKK: 11. Rafał Sobiło 21, 8. Rafał Król 13, 24. Bartosz Wróbel 9, 6. Marcin Nędzi 8, 7. Mateusz Migała 6, 16. Paweł Lewandowski 5, 15. Kamil Czosnowski 3, 5. Karol Obarek 2, 22. Rafał Stefanik 1, 10. Dawid Kołodziński