Udany rewanż Stali. KPS przegrywa w Nysie

W 17 kolejce I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali na wyjeździe ze Stalą Nysa 1:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:1. Dzięki wygranej KPS Siedlce ponownie awansował na 8 miejsce w tabeli. W zespole z Mazowsza zadebiutował w tym meczu rozgrywający Maciej Madej, który obecny sezon rozpoczął na Cyprze. Z KPS kontrakt podpisał również doskonale znany Radosław Zbierski.

W pierwszym secie na parkiecie rządziła Stal Nysa. Siedlczanie grali co prawda dobrze w zagrywce, jednak w innych elementach zdecydowanie zawodzili. Największą zmorą KPS były proste błędy, przez które nie potrafili dogonić gospodarzy. Podobnie było w drugim secie, w którym Stal znakomicie grała blokiem. Obraz gry zmienił się dopiero od stanu 20:15, kiedy sygnał do ataku dał na zagrywce Krzysztof Gibek.

Dobre wejście zanotował także Jakub Urbanowicz, dlatego to drużyna z Siedlec triumfowała w drugim secie. Podopieczni Chwastyniaka grali falami i nie potrafili utrzymać wysokiej formy w kolejnych partiach. Największy niedosyt KPS ma z pewnością po czwartym secie, w którym prowadził już 21:17. Gospodarze krok po kroku odrabiali straty i ostatecznie triumfowali 25:23.