Sparowali z Radomiakiem. Zwycięstwo II-ligowca (multimedia)

W drugim meczu kontrolnym tej zimy MKP Pogoń Siedlce przegrał z Radomiakiem Radom 1:2.

Po zwycięstwie z Orlętami Radzyń Podlaski siedlczanom przyszło zmierzyć się z II-ligowym Radomiakiem Radom.

W pierwszej połowie meczu padły aż trzy gole. Pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Radomiaka, kiedy to w 27 minucie po przechwycie piłki Damian Szuprytowski zagrał do Macieja Filipowicza, a ten strzałem z 25 metrów pokonał bezradnego Dawida Gargasza. Dziesięć minut później Przemysław Płacheta minął golkipera gości i strzałem do pustej bramki doprowadził do remisu. Trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony po centrze z rzutu rożnego bramkę dla teamu z Radomia zdobył Martin Klabník.

Druga połowa to wyrównana gra obu zespołów. Pogoń miała większe posiadanie piłki, jednak to goście stwarzali groźniejsze akcje w ofensywie. Dobrych sytuacji nie wykorzystali: Dominik Sokół oraz Leândro.

W ekipie z Radomia zagrali: Chinonso Agu oraz Michał Grudniewski, którzy w przeszłości reprezentowali biało-niebieskie barwy. Natomiast w składzie Pogoni znalazł się były piłkarz Radomiaka, Maciej Wichtowski.

Kolejnym rywalem Pogoni w okresie przygotowawczym będzie Wisła Puławy. Mecz z Dumą Powiśla odbędzie się w sobotę, 27 stycznia o godzinie 12 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.

20.01.18, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:2 (1:2)

Bramki: Przemysław Płacheta 37 – Maciej Filipowicz 27, Martin Klabník 42

Pogoń: 1. Dawid Gargasz (64 Przemysław Frąckowiak) – 24. Damian Świerblewski (46, 34. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski (46, 25. Arkadiusz Czarnecki), 14. Mateusz Żytko (46, 15. Paweł Łydkowski), 3. Marcel Stefaniak (46, 2. Jarosław Ratajczak) – 98. Dawid Polkowski (46, 17. Paweł Garyga), 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła (63, 99. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 18. Seiya Kitano), 11. Przemysław Płacheta (46, 93. Dominik Kun; 75, 21. Jakub Jóżwiak) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 16. Adrian Paluchowski)

Radomiak: 1. Hubert Gostomski (46, 30. Artur Haluch) – 25. Rafał Stróżka (46, 14. Damian Jakubik), 26. Martin Klabník (46, 18. Chinonso Agu), 2. Michał Grudniewski (46, 4. Maciej Świdzikowski), 31. Karol Hodowany (46, 19. Bartosz Skowron) – 7. Damian Szuprytowski (46, 16. Dawid Jabłoński), 75. Matthieu Bemba (46,6. Adam Wolak), 17. Maciej Filipowicz (46, 10. Peter Mazan), 23. Simón Colina (46,8. Patryk Winsztal), 21. Dariusz Brągiel (46, 32. Dominik Sokół) – 22. Jakub Rolinc (46, 9. Leândro)

Żółte kartki: Daniel Chyła 32, Paweł Łydkowski 70 – Matthieu Bemba 44, Peter Mazan 57

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)