Siedlczanie zaprezentowali się na turniejach tenisowych

Tenisiści reprezentujący siedleckiej kluby w weekend 20-21 stycznia zagrali w dwóch turniejach.

W Nadarzynie odbył się 3 Grand Prix Mazowsza Mężczyzn, w którym udział wzięli zawodnicy MKS Pogoń Siedlce: Damian Kreft oraz Kamil Kurowski. Kreft w pierwszej rundzie otrzymał wolny los i awansował do kolejnej części zawodów bez gry. Tam z kolei tenisista Pogoni przegrał z Patrykiem Chojnowskim (Spójnia Warszawa) 1:3. Z kolei Kurowski w pierwszym meczu pokonał Piotra Muchę 3:0. W następnej fazie zawodów siedlczanin przegrał jednak z Michałem Murawskim 0:3. Ostatecznie obaj zawodnicy uplasowali się na miejscach 17-20.

3 Grand Prix Mazowsza Mężczyzn – wyniki

Drugą imprezą sportową na której pokazali się siedlczanie był 5 Grand Prix Polski Weteranów. Zawody te zostały rozegrane w Ostródzie. W kategorii kobiet 50-59 lat wystąpiła Anna Osińska, która zajęła 5 miejsce. Kolejnym reprezentantem naszego miasta był Zbigniew Prokurat, który zagrał kategorii wiekowej 50-59 lat. Siedlczanin w grupie wygrał wszystkie swoje pojedynki i awansował do dalszej fazy turnieju z pierwszego miejsca. W turnieju głównym Prokurat walczył o 3 miejsce i po zwycięstwie 3:2 zdobył brązowy medal. Trzecim zawodnikiem z Siedlec był Jerzy Głuchowski (65-69 lat). Siedlczanin zajął miejsca 5-6.

5 Grand Prix Polski Weteranów – kobiety 50-59 lat

5 Grand Prix Polski Weteranów – mężczyźni 50-59 lat

5 Grand Prix Polski Weteranów – mężczyźni 65-69 lat

źródło: PZTS / MZTS; foto: Maciej Sztajnert