Nieoczekiwana porażka Ósemki. Punkty pojechały do stolicy (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki II ligi Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali ze Spartą Warszawa 1:3.

W sobotnie popołudnie do Siedlec przyjechała zajmująca ostatnią pozycję w tabeli Sparta Warszawa.

Spotkanie zaczęła się po myśli gospodyń. Po wyrównanej walce podopieczne Jarosława Plewińskiego wygrały w premierowej partii 26:24. W kolejnych setach do głosu doszła jednak Sparta. W drugiej i trzeciej partii przyjezdne zwyciężyły pewnie 25:19. W czwartym secie Ósemka próbowała doprowadzić do tie-break’a. Końcówka partii należała jednak ponownie do ekipy z Warszawy, która triumfowała 25:23 i dzięki temu wywiozła z Siedlec komplet punktów.

Teraz Ósemkę czeka kilka tygodni przerwy od rozgrywek II ligi. Następne spotkanie siedlczanki rozegrają w weekend 24-25 lutego, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z BAS Białystok.

27.01.18, 18:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Sparta Warszawa 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 23:25)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Alicja Więckowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun, 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)