Niespodziewana porażka KPS (wideo)

W 19 kolejce I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z MKS Wałbrzych 0:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w poprzedniej kolejce pokonali u siebie TSV Sanok 3:0. Dzięki wygranej KPS Siedlce umocnił się na ósmym miejscu w tabeli, które daje prawo gry w fazie play-off. W sobotę rywalem siedlczan był niżej notowany MKS Wałbrzych.

Drużyna z Siedlec nie wywiązała się z roli faworyta. W  pierwszym secie KPS prowadził 4:3, jednak później do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli kilka punktów z rzędu. Na dodatek już na początku meczu kontuzji doznał Adam Sobolewski, który zderzył się z jednym z siatkarzy z Wałbrzycha. Atakujący o własnych siłach nie był w stanie opuścić parkietu.

Podopieczni Chwastyniaka nie poddali się i walczyli o każdy centymetr boiska. Odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie. Końcówka partii należała jednak do gospodarzy. Podobnie było w drugim secie. Najpierw prym wiódł KPS, lecz w kolejnych minutach kontrolę nad spotkaniem przejęli miejscowi. Trener siedlczan rotował składem, jednak zmiany nie przyniosły zamierzonego rezultatu.

W trzeciej partii walka toczyła się punkt za punkt. O porażce KPS zdecydowały proste błędy w końcówce spotkania.