ARMS
=Centrum
Karol Tchórzewski

Optymistyczne wieści z Seefeld. Staręga dwunasty w sprincie

   
Autor:
Dodano: 2018/01/28 1:41    views 1064

Austriacka miejscowość Seefeld jest ostatnim przystankiem Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczong. Pierwszego dnia zmagań bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).

Pierwszego dnia rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w austriackim Seefeld odbyły się biegi sprinterskie stylem dowolnym. Wśród 91 startujących mieliśmy dwóch reprezentantów UKS Rawa Siedlce: Macieja Staręgę i Pawła Klisza.

Przypomnijmy, że dla Staręgi były to drugie zawody po powrocie po kontuzji, którą odniósł pod koniec ubiegłego roku. Trzeba przyznać, że optymistycznie było już w kwalifikacjach, w których Maciek zajął 15 miejsce.

Ostatni przed Igrzyskami Puchar Świata zawitał do austriackiej miejscowości Seefeld.  Piękna, słoneczna pogoda i dużo śniegu to nie jedyne powody do radości dla polskich kibiców. Maciej Staręga w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną zajął 15 miejsce i zobaczymy go w biegu ćwierćfinałowym!

Kwalifikacje wygrał nie kto inny, jak Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg zwyciężył z czasem 2:46.89. Maciek stracił do niego 8,37 s. Paweł Klisz zajął w kwalifikacjach 60 miejsce i nie awansował do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinale numer 5, w którym startował siedlczanin wygrał Alex Harvey przed Dario Cologną i Jovianem Hedigerem. Maciek zajął czwarte miejsce i jako szczęśliwy przegrany awansował do półfinału.

Niestety, miał tylko 10 minut przerwy pomiędzy biegiem ćwierćfinałowym a półfinałem, co okazało się zbyt krótkim odstępem. Zabrakło sił, by powalczyć o coś więcej. Staręga zajął w swoim półfinale szóste miejsce, co pozwoliło mu na sklasyfikowanie na 12 pozycji w klasyfikacji końcowej.

Najlepszy okazał się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce zajął Francuz Lucas Chanavat, a podium uzupełnił Szwed Calle Halfvarsson.

WYNIKI – kwalifikacje sprintu

WYNIKI – klasyfikacja końcowa sprintu


Drugiego dnia zawodów w Austrii odbyły się biegi na 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego. Paweł Klisz zajął 79 miejsce z czasem 34:49,9 sekundy i stratą ponad 3 minut do zwycięzcy – Dario Cologny. Maciej Staręga był dopiero 83 (35:07,0), ale wiemy, że biegi długie nie są jego domeną.

WYNIKI – 15 km stylem dowolnym

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto:  Radosław Jóźwiak/newspix.pl

Co? Gdzie? Kiedy?

 • piątek, 19 Paź 11:30
  Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
 • sobota, 20 Paź 15:00
  II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź
 • sobota, 20 Paź 17:00
  I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: Pogoń Lębork – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Śląsk Wrocław
 • sobota, 20 Paź 19:00
  II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 21 Paź 18:00
  EBLK: Enea Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce
 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny