Wysoka porażka SKK w Tychach

Koszykarze SKK Siedlce w 22 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 76:96.

Koszykarze SKK Siedlce w poprzedniej kolejce pauzowali. Wcześniej na własnym parkiecie przegrali pechowo z Basketem Poznań (75:77). Faworytem środowego meczu na Śląsku był GKS Tychy, który walczy o czołowe lokaty w rozgrywkach I ligi.

Pierwsza połowa należała do GKS Tychy. Gospodarze grali na dobrej skuteczności rzutów z gry, dzięki czemu już w pierwszej kwarcie wypracowali sporą zaliczkę (25:13). Siedlczanie co prawda górowali w zbiórkach, jednak największym mankamentem SKK były liczne straty. W zespole z Tych ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie wielu zawodników, co znacznie utrudniało gościom grę w defensywie.

W drugiej połowie podopieczni Michała Spychały spisali się nieco lepiej. Przewaga GKS była jednak cały czas bardzo widoczna. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy okazał się Michał Jankowski, autor 22 oczek. W zespole z Siedlec po 12 punktów zdobyli natomiast Rafał Król oraz Marcin Nędzi.

W drużynie ze Śląska wystąpiło trzech byłych koszykarzy SKK: Tomasz Deja, Damian Szymczak oraz Marcin Kowalewski.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Polonią Leszno. Początek meczu w sobotę o godz 18.

31.01.18, 19:00 – Tychy

I liga: GKS Tychy – SKK Siedlce 96:76 (25:13, 22:17, 23:21, 26:25)

GKS: 12. Michał Jankowski 22, 5. Damian Szymczak 19, 16. Dawid Słupiński 14, 14. Marcin Kowalewski 13, 10. Filip Małgorzaciak 10, 17. Tomasz Deja 8, 67. Kacper Majka 4, 55. Jakub Fenrych 3, 13. Norbert Kulon 3, 19. Jakub Zawadzki

SKK: 8. Rafał Król 12, 6. Marcin Nędzi 12, 5. Karol Obarek 11, 24. Bartosz Wróbel 11, 15. Kamil Czosnowski 8, 11. Rafał Sobiło 7, 7. Mateusz Migała 5, 10. Dawid Kołodziński 4, 33. Rafał Rajewicz 4, 16. Paweł Lewandowski 2, 22. Rafał Stefanik