Czarny wieczór KPS

W meczu 20 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał z AZS AGH Kraków 0:3.

Do końca rundy zasadniczej I ligi pozostały już tylko trzy mecze. KPS Siedlce nadal walczy o grę w fazie play-off, dlatego każde zwycięstwo dla podopiecznych Witolda Chwastyniaka jest na wagę złota. W piątek rywalem siedlczan był AGH Kraków, który po 19 kolejkach zgromadził o trzy punkty więcej. W przypadku wygranej za pełną pulę, KPS wyprzedziłby w tabeli ekipę z Małopolski.

To nie był wieczór drużyny z Siedlec. Przewaga AZS AGH widoczna była już w pierwszym secie. Goście doskonale czytali rozegranie KPS i umiejętnie grali blokiem. To pozwoliło im systematycznie powiększać przewagę.

Zryw zespołu z Siedlec nastąpił na początku drugiej partii. Dzięki świetnym zagrywkom Macieja Polańskiego, gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 7:1. Proste błędy spowodowały jednak, iż AZS momentalnie odrobił straty. Potem walka toczyła się punkt za punkt, a w końcówce lepsi okazali się goście z Krakowa. Trzeci set był ponownie dominacją przyjezdnych. Świetnie grał rozgrywający Sebastian Matula, który został MVP piątkowego spotkania.

W zespole z Krakowa wystąpiło czterech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali KPS: Mateusz Błasiak, Jan Fornal, Arkadiusz Żakieta oraz Matula.