Trzech zawodników Pogoni zagrało na Grand Prix Polski

W Łomży odbył się 3 Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, w którym udział wzięli zawodnicy MKS Pogoń Siedlce.

W turnieju eliminacyjnym zagrało trzech Pogonistów. Damian Kreft po dwóch zwycięstwach w grupie 3 awansował do dalszej części zawodów z pierwszego miejsca. Kamil Kurowski, który rywalizował w grupie 18 także wywalczył promocję z najwyższej lokaty. Ostatni z reprezentantów Pogoni – Wiktor Franc po trzech wygranych również zajął 1 miejsce. W etapie pucharowym zawodnicy walczyli już o bezpośredni awans do GPP. Tę część turnieju wygrali tylko Damian Kreft oraz Kamil Kurowski, a Wiktor Franc zakończył swój udział w zawodach.

W turnieju głównym Damian Kreft pewnie zwyciężył w swojej grupie, natomiast Kamil Kurowski zajął 3 miejsce i całe zawody zakończył na miejscach 49-56. Kreft po awansie dalej wygrał w pierwszej rundzie, jednak w drugiej lepszy od niego okazał się Patryk Zatówka. Następnie zawodnik Pogoni walczył o dalsze pozycje w tabeli i ostatecznie uplasował się na miejscach 9-12.

W rywalizacji kobiet udział wzięła wychowanka Pogoni – Katarzyna Grzybowska-Franc, która zajęła pierwsze miejsce.