Ogromne emocje w Łodzi. PGE MKK przegrał po dogrywce!

W meczu dwóch najniżej notowanych drużyn w ekstraklasie PGE MKK przegrał z Widzewem po dogrywce.

PGE MKK przystępował do meczu po długiej przerwie od zmagań o stawkę. Pauza była spowodowana finałowym turniejem Pucharu Polski, a także wolnym terminem w 16 kolejce. Podopieczne Teodora Mollova przed pierwszym gwizdkiem meczu na dnie mogły pochwalić się o jednym zwycięstwem więcej niż Widzew.

PRZEBIEG MECZU

Pierwsze minuty spotkania były nerwowe. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale nie sposób krytykować postawy Oksany Mollov. Snajperka rodem z Ukrainy trafiała z każdej pozycji i wyprowadziła PGE MKK na prowadzenie 12:9. Trener rywalek zareagował czasem, co pomogło gospodyniom w odwróceniu stanu meczu (18:14). Pomimo zrywu Widzewa po 10 minutach na tablicy widniał jednak remis po 18. Wyrównana walka trwała w najlepsze. W połowie drugiej kwarty nie popisała się ekskoszykarka PGE MKK, Roksana Schmidt, która została ukarana faulem technicznym. Siedlczanki próbowały uciec rywalkom na kilka punktów, ale grający o wszystko Widzew nie pozwolił na zbyt wiele. Do przerwy drużyna Mollova prowadziła 45:43.

Tuż po przerwie Widzew doprowadził do kolejnego już remisu, tym razem 47:47. Oksana Mollov brała ciężar gry na siebie, a dzielnie sekundowała jej Magdalena Parysek-Bochniak. Wszystkie koszykarki PGE MKK robiły co mogły, aby wygrać. Po trzech kwartach przewaga siedlczanek była niewielka (59:56), ale zasłużona. Ostatnia odsłona meczu rozpoczęła się od trójki Katarzyny Trzeciak i czasu dla szkoleniowca Widzewa. Przez ponad cztery minuty to były jedyne punkty w kwarcie numer cztery. Obustronny impas przełamał Schmidt, która pocelowała z dystansu. PGE MKK podniósł i wyszedł na prowadzenie 66:61. Końcówka należała do Widzewa, który na 36 przed końcem doprowadził do remisu 68:68. Pół minuty z niewielkim okładem nie wystarczyło do rozstrzygnięcia. Potrzebna była dogrywka.

W dogrywce emocje sięgały zenitu. Kluczowym momentem był dyskwalifikujący faul Parysek-Bochniak, po którym Widzew zdobył cztery punkty (dwa z rzutów osobistych i dwa po akcji Schmidt). PGE MKK musiał rzucać z dystansu, ale żadna z trzech prób nie zakończyła się powodzeniem. Siedlczanki przegrały 73:76.