=Centrum

Porażka na koniec zgrupowania. Festiwal zmarnowanych karnych (wideo)

Autor:
Dodano: 2018/02/04 17:55    views 3608

Siedlecka Pogoń w kończącym zgrupowanie w Gniewinie meczu, przegrała w Świeciu z Olimpią Grudziądz 0:1.

W meczu okazję do zaprezentowania się mieli najnowsi testowani w biało-niebieskich – obrońca Artjom Artjunin i środkowy pomocnik Kyryło Doroszenko. W kadrze meczowej z różnych względów zabrakło kilku podstawowych graczy, m.in. Dariusza Zjawińskiego, Grzegorza Tomasiewicza, Przemysława Płachety, Jakuba Szreka i Przemysława Frąckowiaka.

Początkowo to siedlecka Pogoń lepiej radziła sobie na boisku i stwarzała lepsze sytuacje pod bramką Olimpii. Po kilku minutach coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Dariusza Kubickiego. Szansę na zdobycie gola dla Olimpii miał Wołodymyr Kowal, ale pomylił się w znakomitej sytuacji. W 26 minucie piłka ugrzęzła w siatce biało-niebieskich. Marcin Kaczmarek dośrodkował w pole karne, a tam Robert Candrea głową pokonał Rafała Misztala. Chwilę potem powinno być 2:0. Maciej Wichtowski sfaulował w polu karnym Kaczmarka i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów Eusébio Bancessi nie potrafił pokonać Misztala, który wyczuł intencje strzelającego.

W końcówce pierwszej połowy Olimpia grała wysokim pressingiem, zaś siedlczanie szukali swojej okazji po kontratakach. W 43 minucie groźnie strzelał Adrian Klimczak, ale piłkę na poprzeczkę z problemami zbił Misztal.

W drugiej części spotkania to znów Olimpia miała więcej z gry. W 61 minucie piłkarze z Grudziądza mogli pokusić się o drugie trafienie, po strzale Kamila Kurowskiego z rzutu wolnego. Golkiper Pogoni nawet nie drgnął, a piłka na szczęście obiła tylko poprzeczkę. Pogoń także miała szanse na wyrównanie. W 79 minucie po akcji dwójki rezerwowych Damiana Świerblewskiego i Pawła Garygi, ten drugi nie potrafił skierować piłki do bramki z kilku metrów. Drugą okazję na gola dla Pogoni miał Dominik Kun po dośrodkowaniu Dominika Barciaka. Na drodze do szczęścia stanął bramkarz Olimpii – Patryk Królczyk. Królczyk bohaterem stał się też w 87 minucie, kiedy to obronił rzut karny wykonywany przez Daniela Chyłę za faul na Michale Bajdurze.

W ostatniej akcji meczu przed stratą drugiego gola Pogoń uratował Świerblewski wybijając piłkę po strzale Huberta Adamczyka.

W Pogoni wystąpił Jarosław Ratajczak, były zawodnik Olimpii. Z kolei w drużynie z Grudziądza zagrał ex-Pogonista – Eusébio Bancessi.

LICZBA MECZU

2 – tyle rzutów karnych zmarnowano w spotkaniu

PLANY POGONI

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w sobotę 10 lutego o 14:30 w Siedlcach z białoruskim FK Gorodieja.

04.02.18, 16:00 – Świecie

Sparing: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Robert Candrea 26

W 30 minucie Eusébio Bancessi (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Rafał Misztal obronił).

W 87 minucie Daniel Chyła (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Królczyk obronił).

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk (46, 23. Patryk Królczyk) – 3. Adrian Bielawski, 24. Matic Žitko, 33. Tomasz Wełna, 97. Adrian Klimczak – 14. Filip Jazvić (75, 70. Hubert Adamczyk), 6. Robert Candrea, 8. Kamil Kurowski, 11. Wołodymyr Kowal (83, 25. Damian Ciechanowski), 9. Marcin Kaczmarek (79, 7. Aitor Castro) – 17. Eusébio Bancessi (61, 18. Hubert Adamczyk)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 20. Maciej Wichtowski (57, 25. Arkadiusz Czarnecki), 14. Mateusz Żytko (46, 24. Damian Świerblewski), 15. Artjom Artjunin, 4. Jarosław Ratajczak – 93. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła, 9. Kyryło Doroszenko (46, 23. Piotr Mroziński), 17. Dawid Polkowski (72, 6. Dominik Barciak), 11. Michał Bajdur – 16. Adrian Paluchowski (57, 22. Paweł Garyga)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 25, Daniel Chyła 55

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)