ARMS
=Centrum

Otwarte Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w Siedlcach

   
Autor:
Dodano: 2018/02/07 0:01    views 1668

W dniach 6-8 kwietnia 2018 roku Siedlce będą gospodarzem międzynarodowej imprezy sportowej. Będą to Otwarte Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym.

W dniach 6-8 kwietnia w Siedlcach zorganizowane zostaną Otwarte Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. W zawodach będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uprawiający sporty siłowe, bez względu na ich przynależność do innych federacji bądź jej brak.

Celem organizatorów jest stworzenie imprezy sportowej integrującej zawodników sportów siłowych, dającej możliwość rywalizacji sportowej ponad podziałami. Z racji tego, że będzie to pierwsza impreza z tego cyklu pod auspicjami World Physique Federation oraz Polish Bodybuilding Fitness Powerlifting Federation i Polskiej Unii Trójboju Siłowego czyli połączonych sił kilku federacji, to w każdej kategorii wagowej, najlepszy wynik zawodnika wygrywającego daną kategorię wagową będzie automatycznie Rekordem Europy WPF na 2018 rok. Na potwierdzenie tego będzie wręczany stosowny Certyfikat Rekordu Europy w danej kategorii wagowej.

Przypominamy że rywalizacja w Otwartych Mistrzostwach Europy odbędzie się w Trójboju Siłowym oraz w odrębnych klasyfikacjach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i w Martwym Ciągu jako osobnych konkurencjach.

Jeśli chodzi o przepisy obowiązujące w European Open Championships WPF Powerlifting & Bench Press & Deadlift, to najważniejsze z nich:
– zawody będą rozegrane tylko w formule RAW
– szerokość chwytu podczas wyciskania nie może przekraczać 81 cm
– podczas wyciskania dopuszczalne jest krawędziowanie i opieranie stóp na palcach
– w wyciskaniu obowiązują trzy komendy (start, press, rack)
– podczas startu w każdym boju obowiązkowy jest jednoczęściowy strój startowy zarówno w czasie startu jak i ceremonii dekoracji zawodników, niedopuszczalne jest odstępstwo od stroju sportowego obowiązującego w trójboju siłowym.
– podczas przysiadu RAW dopuszczalne są taśmy na kolana, które nie przekraczają 2,5 metra, oraz neopreny długości 30 cm i grubości 7 mm
– podczas startu w przysiadzie neopren powinien być założony w taki sposób aby maksymalnie wystawał 15 cm ponad kolano i 15 cm poniżej kolana
– przysiad odbywa się na stojakach zwanych “monolit squat”. Po odbezpieczeniu ciężaru nie można przesunąć stopy (częsty błąd i powód spalenia boju)

 

źródło i foto: własne

Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 22 Sie 17:00
  II liga: Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce
 • środa, 22 Sie 17:00
  PP OZPN: Pogoń III Siedlce – ŁDK Łosice
 • sobota, 25 Sie 00:00
  Sparing: Rosa Radom – SKK Siedlce
 • sobota, 25 Sie 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Kasztelan Sierpc
 • sobota, 25 Sie 16:00
  Ekstraliga: Ogniwo Sopot – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • niedziela, 26 Sie 00:00
  Sparing: Żubry Białystok – SKK Siedlce
 • niedziela, 26 Sie 09:00
  IX Bieg Siedleckiego Jacka
 • niedziela, 26 Sie 19:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Gryf Wejherowo
 • piątek, 31 Sie 00:00
  Sparing: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce
 • piątek, 31 Sie 00:00
  Turniej w Łańcucie z udziałem SKK Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny