ARMS
=Centrum

E-skauting szuka perełek dla Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2018/02/09 12:26    views 3824

W niedzielę 11 lutego o 13:00 na bocznym boisku przy ulicy Jana Pawła II 6 odbędzie się test-mecz dla piłkarzy, którzy zgłosili się do projektu E-skauting.

Projekt E-skauting, początkowo zakrojony na skalę lokalną, niespodziewanie okazał się przedsięwzięciem międzynarodowym. Dość powiedzieć, że rejestracji na witrynie zarządzanej przez Rafała Pisarzaka (koordynator skautingu w Pogoni Siedlce, do niedawna szef skautów PZPN na Szkocję) dokonali zawodnicy z kilkunastu krajów, m.in.: z Rosji, Ukrainy, Nigerii, USA, Gruzji, Mołdawii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Czech, Słowacji, Chorwacji, Białorusi, Anglii, Szkocji czy Irlandii, często o przebogatych karierach w znanych klubach w Europie. Na liście E-skautingu znaleźli się uczestnicy Ligi Mistrzów, Ligi Europy, mistrzowie lig krajowych. W sumie ponad 170 zawodników.

Dwóch zawodników, którzy zarejestrowali się na witrynie E-skautingu zyskało uznanie w oczach sztabów trenerskich MKP Pogoń. Są nimi Paweł Garyga oraz Piotr Goś. Teraz nadszedł czas, by zaprezentowała się większa grupa uczestników projektu i tym samym został zorganizowany test-mecz.

Głównym kryterium otrzymania zaproszenia na pierwszy w historii skautingu Pogoni mecz kontrolny był potencjał zawodnika, który chciałby zaprezentować się przed sztabem szkoleniowym oraz publicznością w Siedlcach. Tym razem postawiono na zawodników młodych. Na test-meczu pojawi się także kilku zawodników z Ukrainy, w tym były młodzieżowy reprezentant tego kraju. Kierunek wschodni został otwarty w wyniku zeszłorocznego obozu rezerw Pogoni we Lwowie oraz kontaktów nawiązanych w czasie zgrupowania.

Podsumowując, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie organizowane przez E-skauting przy istotnej współpracy z Pogonią Siedlce i zapewne nie ostatnie, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń oraz potencjał niektórych zawodników zgłoszonych na E-skauting.pl.

 

źródło: MKP Pogoń Siedlce

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
JARO
Gość
JARO
9 miesięcy 12 dni temu

A nie lepiej wprowadzać swoich .Jaki sens ma ściąganie mocno średnich kopaczy? Pograją do czerwca, nic nie wniosą.Podatnik siedlecki zapłaci. Najlepiej składki zebrać od rodziców ,a od tych chłopaków,którzy chcą gdzieś grać ekwiwalent za wyszkolenie /kilka albo więcej tysięcy /.PATOLOGIA. …

qaz
Gość
qaz
9 miesięcy 12 dni temu

Byli już gracze z naszego regionu np. Paczkowski, Kaszubowski, Demianiuk, Guzek. I co wnosili do gry w I lidze? Czarek miał pierwszy sezon dobry a później był cieniem siebie samego. Gdyby grali na przyzwoitym poziomie to by mieli miejsce w drużynie. Skoro są słabi to ich nie ma w kadrze. A granie juniorami nie ma sensu gdyż i w 2 lidze byśmy się nie utrzymali, a jaka frekwencja by była na stadionie w 3 lub 4 lidze? Po co takie obiekty na tak niski poziom rozgrywkowy? A pomysł ciekawy, wart przeprowadzenia, nawet jeśli 1 zawodnik miałby pokazać się.

Vira
Gość
Vira
9 miesięcy 11 dni temu

Jest do podpatrzenia jakas baza danych tych zawodników?

qqq
Gość
qqq
9 miesięcy 11 dni temu

Wątpliwe, aby podali poza składem drużyny sparingowej – nasi włożyli sporo pracy, a inni skauci mieliby gotową listę

wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 21 Lis 19:00
  II runda Pucharu Polski: KKS Kozienice – KPS Siedlce
 • sobota, 24 Lis 16:00
  II liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce
 • sobota, 24 Lis 17:00
  II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce
 • sobota, 24 Lis 17:00
  I liga: Basket Poznań – SKK Siedlce
 • sobota, 24 Lis 18:00
  Armia Fight Night 4
 • sobota, 24 Lis 19:00
  EBLK: CCC Polkowice – PGE MKK Siedlce
 • niedziela, 25 Lis 17:00
  I liga: KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała
 • sobota, 1 Gru 10:00
  International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat
 • sobota, 1 Gru 10:00
  Biegi Górskie Siedlce 2018
 • sobota, 1 Gru 16:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Rozwój Katowice


Sponsorzy

Patronat medialny