Derby Mazowsza dla Znicza Pruszków

Derby dla Znicza. Szósta porażka SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 24 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe ze Zniczem Basket Pruszków 71:80.

Faworytem derbów Mazowsza byli gospodarze. Znicz Basket z bilansem 11 zwycięstw i 11 porażek zajmował wysokie siódme miejsce w lidze. Siedlczanie natomiast w ostatniej kolejce przegrali z Polonią Leszno (77:97) i plasowali się na 15 miejscu w rozgrywkach.

Podopieczni Michała Spychały podjęli rękawice z wyżej notowanym rywalem. Siedlczanie w pierwszej połowie opanowali zbiórki i popełniali mniej strat niż gospodarze. Koszykarze z Pruszkowa górowali natomiast w asystach oraz mieli nieco lepszą skuteczność rzutów z gry. Wynik przed drugą połową był sprawą otwartą (38:36).

Do przerwy najwięcej punktów dla SKK rzucił Paweł Lewandowski – 9. Po osiem „oczek” zdobyli natomiast Bartosz Wróbel oraz Karol Obarek. W zespole z Pruszkowa najlepiej punktował Mikołaj Stopierzyński (10). W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wynik oscylował wokół remisu i żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach czwartej kwarty. Od stanu 68:67 dużo lepiej prezentowali się gospodarze, którzy zanotowali serię 12:3. Drużynie z Siedlec nie pomogła świetna dyspozycja Wróbla (22 punkty).

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z R8 Basket Kraków. Początek meczu w niedzielę o godz 19.

11.02.18, 18:00 – Pruszków

I liga: Znicz Basket Pruszków – SKK Siedlce 80:71 (18:10,20:26, 19:19, 23:16)

Znicz: 12. Mateusz Jarmakowicz 20, 6. Mikołaj Stopierzyński 20, 14. Robert Cetnar 10, 9. Tomasz Madziar 10, 8. Bartłomiej Ornoch 9, 18. Damian Cechniak 8, 4. Adrian Kordalski 3, 15. Daniel Olszewski, 21. Andrzej Paszkiewicz, 11. Hubert Stopierzyński

SKK: 24. Bartosz Wróbel 22, 5. Karol Obarek 13, 33. Rafał Rajewicz 12, 16. Paweł Lewandowski 9, 11. Rafał Sobiło 6, 8. Rafał Król 5, 15. Kamil Czosnowski 2, 6. Marcin Nędzi 2, 7. Mateusz Migała