Barwy szczęścia. Trzy różnokolorowe medale siedleckich lekkoatletów

Trzy medale padły łupem siedleckich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, które w dniach 9-11 lutego odbyły się w Toruniu.

Pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20 w lekkoatletyce złoty medal wywalczył chodziarz Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Kolejne dwa dni rywalizacji także przyniosły nam wiele radości.

Znakomicie w eliminacjach biegu na 800 m U-20 spisał się Patryk Kocak. Biegacz WLKS Siedlce-Nowe Iganie wygrał swój bieg eliminacyjny. Czas przez niego osiągnięty – 1:56.13 okazał się nie tylko jego rekordem w bieżącym sezonie, ale też najlepszym czasem eliminacji. Tym sposobem wystąpił w finale A, w którym osiągnął życiowy sukces kończąc bieg na drugim miejscu i zdobywając tytuł wicemistrzowski. Czas 1:55.69 okazał się również jego rekordem życiowym.

W biegu na 300 m U-18 bardzo dobrze spisała się powracająca po kontuzji Julia Gadomska. Zawodniczka Pogoni Siedlce okazała się najszybsza z 27 zawodniczek osiągając czas 39.43 (zwyciężyła w jednym z pięciu biegów eliminacyjnych). Taka postawa dawała nadzieję na dobry start w finale. I rzeczywiście w finale Julia potwierdziła dobrą dyspozycję. Przekroczyła linię mety jako trzecia i zdobyła tym samym brązowy medal (39.84).

We współzawodnictwie lekkoatletów kategorii U-18 z pozytywnej strony pokazali się bracia Duch z WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Jakub zajmując siódme miejsce w eliminacjach (36.11), uzyskał możliwość startu w finale pocieszenia (finał B). W nim okazał się najlepszy i jednocześnie poprawił swój rekord życiowy (36.00). Mikołaj z kolei został sklasyfikowany na jedenastej pozycji biegu na 600 m (1:27.12). W finale B osiągnął rekord życiowy (1:23.81), co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca.

Ponadto w gronie lekkoatletów do lat 18 rywalizował Krystian Mazur (Pogoń Siedlce). W biegu na 300 m sklasyfikowano go na dwunastym miejscu (36.68 rekord życiowy). Dało mu to okazję do występu w finale B, w którym zajął szóstą lokatę (36.98).

W kat. U-20 w biegu na 1500 m mieliśmy reprezentanta Pogoni Siedlce – Jakuba Szymańskiego. Siedlczanin wziął udział w drugim biegu, w którym dobiegł do mety jako pierwszy z dosyć dużą przewagą nad pozostałymi. Niestety ostatecznie nie sklasyfikowano go, bowiem został zdyskwalifikowany za utrudnianie biegu innym zawodnikom.