Nieudany powrót po zimowej przerwie. Pogoń poległa w Piotrkowie Trybunalskim

W meczu 8 kolejki III ligi szczypiorniści Pogoni Siedlce przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem II Piotrków Trybunalski 24:33.

Rozgrywki III ligi wróciły po zimowej przerwie. Szczypiorniści z tego poziomu rozgrywkowego po raz pierwszy wybiegli na parkiet w 2018 roku.

Gospodarze od początku spotkania byli lepszym zespołem i szybko wypracowali sobie kilka bramek przewagi. Po 10 minutach Piotrkowianin II prowadził 6:1. W kolejnym fragmencie Pogoń nieco zniwelowała stratę i do przerwy podopieczni Michała Kluczka przegrywali 13:16. W drugiej części ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego systematycznie powiększała przewagę, nie dając szans siedlczanom. Ostatecznie gospodarze triumfowali pewnie 33:24.

W następnej serii gier Pogoniści na wyjeździe zmierzą się z ekipą Słoneczny Stok Białystok. Spotkanie to odbędzie się w weekend 24-25 lutego.

11.02.18, 14:00 – Piotrków Trybunalski

III liga: Piotrkowianin II Piotrków Trybunalski – Pogoń Siedlce 33:24 (16:13)

Pogoń: 1. Jakub Altin, 12. Jakub Chromiński – 2. Jakub Nowak, 3. Bartosz Niedziółka 1 5. Jan Borkowski, 6. Jacek Kobyliński, 7. Kacper Żółkowski 5, 9. Mateusz Pogonowski 1, 11. Paweł Turyk, 14. Wojciech Tchórzewski 9, 15. Michał Czarnecki, 16. Adam Waberski, 17. Rafał Kacprzak 4, 18. Jakub Kryszczuk 1, 19. Arkadiusz Zbucki 3