wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Rewanżu nie było. Druga zimowa porażka z Wisłą (fotogaleria)

W kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Pogoni Siedlce przegrali z II-ligową Wisłą Puławy 1:2.

W zimowym okresie przygotowawczym obie ekipy spotkały się ze sobą drugi raz. W pierwszym meczu siedlczanie przegrali z Dumą Powiśla 1:2. W Pogoni zagrało dwóch testowanych zawodników: Mamut Saine oraz Ołeh Horin z Wares Równe. Jest to 18-letni środkowy pomocnik z Ukrainy, który przyjechał do naszego miasta w ramach projektu E-skauting.

Pierwszą groźną akcję w spotkaniu stworzyli przyjezdni. W 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Jakub Poznański uderzył płasko po ziemi i bardzo dobrą interwencją popisał się Przemysław Frąckowiak. Dziesięć minut później Adrian Popiołek zagrał na wolne pole do Alena Ploja, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem uderzył nad nim i było 1:0 dla Wisły. 38 minuta: błąd popełnił Sebastian Madejski, piłkę przejął Adrian Paluchowski, który od razu próbował skierować futbolówkę do bramki, jednak golkiper gości naprawił swój błąd i obronił ten strzał.

W 52 minucie bramkarz Wisły sfaulował Dominika Kuna we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Dziesięć minut później podopieczni Dariusza Banasika mogli wyjść na prowadzenie. Po kontrze Paweł Garyga zagrał do Dominika Barciaka, ten będąc w polu karnym minął rywala i w sytuacji sam na sam uderzył wprost w interweniującego Jakuba Zolecha. W 63 minucie Damian Świerblewski zdecydował się na strzał z linii pola karnego i bramkarz z problemami sparował futbolówkę na róg. W 77 minucie to goście zdobyli zwycięską bramkę, a na listę strzelców wpisał się Krystian Żelisko, który wygrał pojedynek „oko w oko” z Dawidem Gargaszem.

Następny sparing Pogoń rozegra w najbliższą sobotę, 17 lutego o godzinie 12. Rywalem biało-niebieskich będzie Znicz Pruszków.

14.02.18, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:2 (0:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 53 (k) – Alen Ploj 22, Krystian Żelisko 77

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (59, 13. Dawid Gargasz) – 27. Jakub Szrek (46, 8. Daniel Chyła), 3. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak (46, 15. Paweł Łydkowski) – 11. Michał Bajdur (46, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (46, 21. Mamut Saine), 17. Dawid Polkowski (46, 10. Grzegorz Tomasiewicz), 18. Andrzej Rybski (46, 99. Dominik Barciak; 77, 34. Ołeh Horin), 9. Dariusz Zjawiński (46, 13. Dominik Kun) – 16. Adrian Paluchowski (46, 22. Paweł Garyga)

Wisła: 1. Sebastian Madejski (54, 93. Jakub Zolech) – 2. Piotr Żemło, 22. Jakub Poznański, 19. Bartosz Sulkowski (46, 18. Mateusz Pielach) – 7. Jakub Smektała (46, 16. Tomasz Sedlewski; 78, 9. Łukasz Dębowski), 20. Arkadiusz Maksymiuk (59, 26. Dawid Brzeski), 14. Michał Kobiałka (46, 8. Kacper Szymankiewicz), 77. Irakli Meschia (46, 25. Konrad Szczotka), 97. Adrian Popiołek (46, 15. Robert Hirsz), 11. Piotr Zmorzyński (46, 37. Dawid Chudyba, 70, 27. Krystian Kusal) – 3. Alen Ploj (46, 50. Krystian Żelisko)

Żółte kartki: Mateusz Żytko 25, Dominik Kun 50, Paweł Łydkowski 66

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)