sobota, 20 kwietnia 2024r.

Pyrrusowe zwycięstwo. KPS nie zagra w play-offach (fotogalerie)

W meczu 22 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał Norwid Częstochowa 3:0.

To była ostatnia kolejka rundy zasadniczej I ligi. KPS nadal miał szansę na grę w play-offach, jednak musiały spełnić się dwa warunki. Pierwszy to zwycięstwo siedlczan nad Norwidem Częstochowa, a drugi to strata punktów przez TSV Sanok w spotkaniu z AGH Kraków. W przypadku równej liczby „oczek”, wyżej w tabeli byłby zespół z Siedlec.

Siedlczanie nie doczekali się korzystnego wyniku z Sanoka. Podopieczni Witolda Chwastyniaka swoje zadanie wykonali jednak bardzo dobrze. W pierwszym secie grali rewelacyjnie zagrywką. Od stanu 10:10, cztery punkty z rzędu zdobył w tym elemencie Krzysztof Gibek. Dobrą zmianę dał również Kamil Szaniawski, który znacznie powiększył prowadzenie gospodarzy.

W drugim secie drużyna z Częstochowy postawiła już większy opór KPS. Początek dla zespołu z Siedlec był rewelacyjny (7:3), jednak goście szybko odrobili straty. Minimalna przewaga w dalszym ciągu utrzymywała się jednak po stronie gospodarzy. Podobnie było w trzeciej partii, w której rozmiary zwycięstwa były nieco większe.

PLANY KPS

KPS w walce o utrzymanie w I lidze zmierzy się z SMS PZPS Spała. Gra toczy się do trzech zwycięstw, a pierwsze mecze odbędą się 3 i 4 marca w Siedlcach.

17.02.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 3:0 (25:15, 25:21, 25:19)