Bez przełamania w Ostrowie Wielkopolskim. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki

PGE MKK przegrał 74:77 w Ostrowie Wielkopolskim, choć przez większość meczu prowadził.

Drużyna Teodora Mollova wyruszyła do Ostrowa Wielkopolskiego z nie w pełni zdrową Kristiną Alikiną, ale bez Pauliny Żukowskiej. Sentymentalny powrót do ostrowskiej hali zaliczyła Magdalena Parysek-Bochniak. W Ostrovii w przeszłości grały również Agata Stępień oraz Katarzyna Trzeciak. W szeregach rywalek zaprezentowały się byłe koszykarki siedleckiego klubu – Monika Naczk oraz Anna Ruljowa (z domu Zarycka).

W pierwszej kwarcie najgroźniejszą zawodniczą w szeregach Ostrovii była Breanna Lewis. Amerykańska środkowa regularnie korzystała z przewagi wzrostu pod koszem PGE MKK. Siedlczanki objęły prowadzenie 9:6, jednak do wyrównania doprowadziła Ruljowa. Ukrainka potwierdziła, że nie zapomniała jak się trafia z dystansu. Remis nie utrzymał się długo, ponieważ drużyna Mollova wrzuciła wyższy bieg. Ostrovia nie była w stanie utrzymać tempa siedlczanek i po 10 minutach przegrywała 14:21. Druga kwarta rozpoczęła się od trójki Oksany Mollov i 10-punktowej przewagi przyjezdnych (24:14). PGE MKK odjechał na kilkanaście punktów, jednak ostrowianki nie poddały się. Po celnych rzutach z dystansu Ruljowej i Katarzyny Motyl zrobił się 30:33. Końcówka pierwszej połowy należała do PGE MKK. Mollov zaliczyła akcję 2+1, Samantha Lapszynski pocelowała z półdystansu, ponownie trafiła ukraińska snajperka (21 punktów w ciągu 20 minut) i do przerwy było 42:36 dla siedlczanek.

Na początku drugiej połowy Ostrovia doszła rywalki na punkt (41:42). Pomogła w tym trójka Motyl. PGE MKK odzyskał rytm, dzięki czemu powrócił na prowadzenie (50:45). Trener Wadim Czeczuro poprosił o czas i zrobił z niego właściwy użytek. Trzecia kwarta była festiwalem osobistych. Lepiej grały jednak gospodynie, które doprowadziły do remisu po 59. Gęsta atmosfera unosiła się nad parkietem w decydującej kwarcie. Po akcji 2+1 Trzeciak siedlczanki objęły prowadzenie 67:63. Chwilę później skuteczna Lewis przekroczyła limit fauli i zakończyła swój udział w spotkaniu. Osłabienie nie podłamało gospodyń, a sprawy w swoje ręce wzięła Jordan Jones. W końcówce Ostrovia po indywidualnej akcji Naczk osiągnęła 3-punktowe prowadzenie i nie oddała go do końcowej syreny. PGE MKK przegrał 74:77 w Ostrowie Wielkopolskim.

LICZBA MECZU

60 – tyle punktów w dwumeczu z Ostrovią zdobyła Oksana Mollov. Niestety, nie przełożyło się to na choćby jedno zespołowe zwycięstwo.

PLANY PGE MKK

W niedzielę 25 lutego PGE MKK podejmie CCC Polkowice. Początek meczu o 17:00.

21.02.18, 18:00 – Ostrów Wielkopolski
EBLK: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 77:74 (14:21, 21:21, 23:17, 18:15)
Ostrovia: 22. Breanna Lewis 16, 7. Monika Naczk 16, 24. Jordan Jones 14, 16. Katarzyna Motyl 14, 44. Hanna Ruljowa 10, 9. Sandra Nowicka 5, 15. Monika Jasnowska 2
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 28, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 15, 42. Samantha Lapszynski 10, 5. Wiktorija Kondus 7, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 14. Latinka Dušanić 5, 13. Kristina Alikina 2, 20. Agata Stępień